Fujifilm FinePix XP70 je najnovší prírastok v rodine odolných kompaktov

Okrem Olympusu priniesla aj spoločnosť Fujifilm nový outdoorový kompakt. FinePix XP70 síce neponúkne tak širokoúhly objektív ako konkurent od Olympusu, ale na druhú stranu zvládne rovnako nešetrné zaobchádzanie a ponor do hĺbky desiatich metrov.

Fujifilm FinePix XP70

Novinka z dielne Fujifilm nesie označenie FinePix XP70 a jej základom je 1/2,3“ CMOS snímač s rozlíšením 16,4 Mpx a možnosťou natáčania Full HD videa (30p a 60i). Ak si vystačíte s HD rozlíšením môžete mať video aj pri 60p. Škoda iba mono zvuku. Sveteľnosť objektívu sa pohybuje v hodnotách F/3,9 až F/4,9 a na ohniskových vzdialenostiach 28 mm až 140 mm poskytne 5 násobné optické priblíženie. Ak použijete predsádku ACL-XP70, môžete dosiahnuť uhol záberu úctyhodných 18 milimetrov, čo je na túto triedu kompaktov vynikajúca hodnota. Hodnoty ISO sa v prípade XP70 môžu pohybovať v rozmedzí ISO 100 až ISO 3 200, pričom ak použijete menšie ako maximálne rozlíšenie, môžete sa dostať až na hodnotu ISO 6 400. Sériové snímanie tento krpec zvládne s rýchlosťou 3,3 fps pri maximálnom rozlíšení pre 10 snímkov, alebo až 10 fps, ale iba v prípade, že vám bude postačovať rozlíšenie 3 Mpx. V tomto prípade, ale môžete zaznamenať až 20 za sebou nasledujúcich snímkov.

Fotografické kvality však nebudú v prípade kompaktu FinePix XP70 hlavným lákadlom. Tým bude jeho odolné telo, ktoré zvládne pád z výšky 1,5 metra na tvrdý povrch, nevadia mu teploty na úrovni -10 °C, prach a hravo sa s ním ponoríte aj do hĺbky 10 metrov. Poteší aj mechanická stabilizácia obrazu, HDR, režim multiexpozície Pro Low-Light, či 360° panoráma a 10 filtrov pre vaše fotografie. Fujifilm samozrejme nezabudol ani na integráciu Wi-Fi (802.11 b/g/n), takže prenos fotografií do PC, alebo smartfónu bude ešte jednoduchší. Na dnešné pomery znie pomerne prekvapujúco interná pamäť s kapacitou 99 MB, ktorú je samozrejme možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet SD, SDHC a SDXC. Fujifilm FinePix XP70 by sa mal v predaji objaviť v priebehu marca, pričom jeho cena na americkom trhu bola stanovená na 299 USD.

Fujifilm FinePix XP70

Foto: Fujifilm

Komentáre k článku