Fotosmartfón Alcatel Flash 2 s dvoma LED-kami

ZDROJ | AlcatelAlcatel OneTouch Flash 2

Alcatel ONETOUCH rozširuje ponuku fotosmartfónov, a tak svetlo sveta uzrel nový model, nesúci názov Alcatel ONETOUCH Flash 2. Po modeloch Flash a Flash Plus je to tretí prírastok do tejto rodiny.

Alcatel OneTouch Flash 2

Hlavným želiezkom v ohni tohto nováčika je 13 Mpx senzor ISOCELL, ktorý dodáva Samsung. Päť prvková optika zabezpäčuje nie len výbornú svetelnosť f/2.0, ale aj 80° záber scény. Fotoaparát zvládne snímanie videí vo Full HD 1 080p. Predný fotoaparát zaujme ako 5 Mpx snímacím čipom, tak aj svetelnosťou f/2.2 či 84° záberom. Avšak jeho čerešničkou je prisvetľovacia LED dióda.

Alcatel OneTouch Flash 2

Hoci je Alcatel Flash 2 prioritne prezentovaný ako fotosmartfón, nijako nezaostáva ani v základnej hardvérovej výbave. Jaho hnacím motorom je 64-bitový porcesor MediaTek MTK6753, vybavený ôsmimi jadrami s frekvenciou 1,3 GHz. O grafickú sránku sa stará čip Mali-T720 MP3. Alcatel Flash 2 nestráda ani pamäťovo, veď RAM disponuje 2 GB priestorom a vnútorná pamäť prijateľnými 16 GB. Pritom ju môžete rozšíriť o ďalších 128 GB pomocou microSD karty.

Alcatel OneTouch Flash 2

Nemusíte trikrát hádať, aby ste si domysleli, že operačným systémom je Android 5.1. A čo displej? Zobrazovacia plocha má uhlopriečku 5” a rozlíšenie 720 x 1 280 px. Technológia IPS, ktorou je vyrobená, zabezbečuje pozorovacie uhly v rozsahu 178°. Alcatel Flash 2 neohrnie nos ani pri práci v LTE Cat.4 sieťach operátorov (150/50 Mbps), prípadne si dátovo vystačí aj s HSPA+ s parametrami 42/11 Mbps. Samozrejmosťou je Wi-Fi i Bluetooth a používateľom istotne príde vhod aj podpora Dual SIM v rozmere Micro.

Alcatel OneTouch Flash 2

Alcatel ONETOUCH Flash 2 momentálne vstupuje na ázijské trhy v dvoch farbách Volcanic Grey a Mica White. Jeho príchod do Európy je, verme, iba otázkou času. Cena tohto smartfónu ale zatiaľ nebola prezradená.

ZdrojAlcatel OneTouch Flash

Komentáre k článku