Fotky a videá z Facebooku si už môžete preniesť priamo do služby Fotky Google

ZDROJ | Facebook

Facebook integroval do nastavení svojej najväčšej sociálnej siete možnosť automatickej zálohy fotografií alebo videí do cloudovej služby Fotky Google. Pred zrušením účtu tak už nemusíte pracne vaše multimédiá zálohovať na vlastné úložisko.

Nástroj na automatický prenos fotografií a videí zo sociálnej siete Facebook do cloudovej služby Fotky Google bol pôvodne predstavený už v decembri minulého roku. Doteraz bol však dostupný iba vo vybraných krajinách. Dnes už túto možnosť nájdu v nastaveniach modrej sociálnej siete aj používatelia po celom svete, vrátane Slovenska. Ako na to?

Pristúpiť k tejto možnosti môžete cez NastaveniaVaše informácie na Facebooku. Po kliknutí na túto kategóriu je hneď druhou položkou v zozname možnosť Preneste kópiu svojich fotiek alebo videí. Po kliknutí na možnosť zobraziť si môžete vybrať cieľ, kam sa majú vaše fotografie a videá preniesť. Aktuálne máte na výber iba jednu službu – Fotky Google.

Facebook zatiaľ dovoľuje iba výber odoslania kópie fotografií alebo videí, nie oboch typov súborov naraz. Po potvrdení výberu vás stránka presmeruje na prihlasovací portál do účtu Google, kde je potrebné tento prenos povoliť. Fotografie a videá sa následne automaticky prenesú do vašej knižnice v službe Fotky Google.

Fotografie a videá môžete samozrejme zo sociálnej siete Facebook sťahovať aj manuálne, alebo môžete spoločnosť požiadať o zaslanie odkazu na ich stiahnutie v jednom kompletnom balíku aj s vašimi ďalšími informáciami na základe európskeho nariadenia o ochrane osobných údajov. V oboch prípadoch však ide o pomerne pracný a zdĺhavý proces, ktorému sa teraz vďaka novej integrácii cloudovej služby do Facebooku môžete vyhnúť.

Pozrite siAko skenovať diapozitívy, negatívy a staré fotky v pohodlí domova?

Prostredie migračného nástroja fotografií a videí napovedá tomu, že by doň v budúcnosti mohli pribudnúť aj ďalšie cloudové služby. Záujem o takýto spôsob prepojenia služieb však pravdepodobne musí byť vzájomný aj zo strany ich prevádzkovateľov. Facebook dostupnosť ďalších služieb zatiaľ bližšie nešpecifikoval.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku