Fotili sme so Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Tešíte sa na novinku Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G? Vyskúšali sme si ako novinka fotí  v Bratislave s profesionálnou fotografkou Lenkou Imrichovou. Pozrite sa na vybrané funkcie, ktoré fotoaparát novinky dokáže, rovnako sa možno naučíte, ako pripraviť peknú produktovú fotografiu či fotografie z dovolenky.

Samsung si pre nás pripravil netradičné stretnutie, na ktorom sme si vyskúšali vybrané funkcie fotoaparátu novinky Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G v teréne. Sprievodcu nám robila Lenka, fotografka, ktorá sa fotografii venuje už niekoľko rokov. Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G ako hlavný fotoaparát využíva 108-Mpx senzor, vďaka čomu si užijete detaily fotografií aj pri výrezoch z už vytvorených fotografií.

Teleobjektív novinky s rozlíšením 12 Mpx poskytne až 5-násobný optický zoom aj za pomoci optickej stabilizácie obrazu (f/3.0, 1,0 μm). Celkové priblíženie je však až 50-násobné, tu sa však už kombinuje optický a digitálny zoom. Trojicu objektívov uzatvára 10-Mpx ultraširokouhlý snímač s clonou f/2.2 a 1,22 μm pixelmi.

Na stretnutí sme si vyskúšali funkciu Jednotlivé snímanie, ktorú využijú najmä nadšenci sociálnych sietí. Na jedno stlačenie spúšte totiž vytvoríte množstvo záberov, od fotograií s rôznymi filtrami, cez videá, spomalené video až po obľúbený boomerang.

Zaujímavosťou je určite aj vytváranie si vlastných filtrov. Ak sa vám na niektorej fotografii páčia farby, jednoducho fotografiu použijete ako základ filtra a fotíte vo farbách, aké sa vám páčia najviac. Je to jednoduché a rýchle.

Vyskúšali sme si aj produktovú fotografiu. Tu sme dostali niekoľko tipov, ako ju urobiť zaujímavejšou. Fotenie zhora, eliminácia odrazov, dotvorenie scény prvkami na vyplnenie fotografie…to všetko robí fotografie pútavejšie a zaujímavejšie.

Pozrite siSamsung Galaxy Note20 je väčší, krajší a výkonnejší, aj vo verzii Ultra

Pozrite si naše video zo stretnutia s Lenkou Imrichovou a spoznajte vybrané funkcie Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G s nami. A určite navštívte náš web aj v najbližších hodinách, pripravujeme pre vás podrobnú recenziu novinky Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, ktorá sa začne predávať už 21. augusta 2020.

 

Komentáre k článku