Fossil Gen 5E – aktualizovaná minuloročná séria za nižšiu cenu

ZDROJ | Fossil

Inteligentné hodinky Fossil Gen 5 boli predstavené minulý rok. Spoločnosť ich teraz ponúka v novej sérii s pozmeneným dizajnom. Pribudla tiež nová veľkosť puzdra s priemerom 42 mm.

ZDROJ | Fossil

Okrem spomínanej 42 mm veľkosti je k dispozícii 44 mm veľkosť. Oba modely však majú rovnako veľký 1,19-palcový OLED displej s podporou funkcie always-on display.

Pozrite siFossil Gen 5, smart hodinky s lepšou výdržou a vodotesnosťou

Oproti modelu Gen 5 majú menej funkcií, tie najdôležitejšie ostali. Nová séria dokáže sledovať spánok, fitness aktivity, monitorovať srdcový tep. Vstavaný reproduktor s mikrofónom umožňuje telefonovanie a komunikáciu s hlasovým asistentom Google.

ZDROJ | Fossil

Používatelia majú k dispozícii rôzne režimy šetrenia batérie. Denný režim je určený na aktívne využívanie smarthodiniek. Rozšírený režim využíva len základné funkcie, vďaka tomu ich stačí nabíjať raz za pár dní. Režim Iba čas zobrazuje len hodiny, batéria vydrží zhruba týždeň. Okrem toho si môžete vytvoriť Vlastný režim, podľa svojich preferencií a potrieb.

ZDROJ | Fossil

Z aplikácií tu nájdete napríklad Nike Run Club, Cardiogram, Noonlight, Welness, Spotify. Hodinky sa dajú využívať ako diaľkové ovládanie kompatibilných automobilov Toyota.

ZDROJ | Fossil

Smarthodinky bežia na staršom čipsete Qualcomm Snapdragon Wear 3100, aj keď je už k dispozícii tohtoročný Wear 4100. Spárovaný je s 1 GB RAM a 4 GB internou pamäťou. Vďaka modulu NFC ich môžete využiť na bezkontaktné platby. Spárovať sa dajú s OS Android a iOS.

ZDROJ | Fossil

Hodinky majú batériu s 300 mAh batériou, ponúkajú vodeodolnosť 3M, čo znamená, že si s nimi nezaplávate, ale vydržia postriekanie vodou, alebo silný dážď. Nájdete tu výškomer a kompas.

ZDROJ | Fossil

Oproti minuloročnému modelu Gen 5 tu chýba GPS, digitálna korunka nie je otočná a slúži len ako tlačidlo.

Obe veľkosti Gen 5E sa začnú predávať od novembra za 249 dolárov. Je to zaujímavejšia suma v porovnaní s východiskovým modelom Fossil Gen 5, ten sa predáva za 295 dolárov.

ZDROJ | Fossil

ZdrojFossil

Komentáre k článku