Fossil Gen 5, smart hodinky s lepšou výdržou a vodotesnosťou

ZDROJ | Fossil

Wear OS a procesory Snapdragon Wear 3100 spolu s nadčasovým dizajnom môžu byť zaujímavou alternatívou namiesto Apple Watch, ktoré sú aj tak obmedzené len na platformu s iOS.

Fossil sa stal neoficiálnym nositeľom štandardov platformy Wear OS, keďže samotný Google nemá vlastné modely inteligentných hodiniek.

Fossil Gen 5 prichádzajú v troch farbách z nehrdzavejúcej ocele: čiernej, dymovej a ružo-zlatej. Spolu majú šesť variácii vďaka kombináciám s kovovými, plastovými, koženými a textilnými remienkami.

Hodinky majú 44 mm priemer, podobne ako väčší model Apple Watch 4, dotykový displej s 1,3-palcovou obrazovkou a s ovládacím tlačidlom na pravej strane. Smartwatch sa nabíjajú pomocou magnetickej nabíjačky.

ZDROJ | Fossil

Gen 5 má podľa výrobcu vylepšenú výdrž na jedno nabitie a ponúka až štyri prednastavené režimy:

Denný režim ponúka 24-hodinovú prevádzkovú dobu s plnou funkčnosťou.

Rozšírený režim batérie sľubuje niekoľkodennú výdrž. Dosiahne to zablokovaním menej dôležitých funkcií, používateľ však nepríde o monitoring štandardných aktivít, či už krokomer alebo meranie srdcového rytmu.

Pozrite siSpoločnosť Fossil ukázala štvrtú generáciu inteligentných hodín

Vlastný režim umožní používateľovi manuálne si nastaviť využívané funkcie a ostatné nechať v režime spánku.

Režim času je najúspornejší, avšak z hodiniek zmizne akákoľvek inteligencia.

ZDROJ | Fossil

Novinka prináša vodotesnosť 3ATM, čo znamená, že sa jej majitelia nemusia obávať ísť osprchovať alebo aj zaplávať. Výrobca pripomína, že zabudovaný mikrofón a reproduktor je tiež vodotesný.

Keď sme už pri reproduktore, Fossil Gen 5 umožňuje prijímanie telefónnych hovorov alebo vypočutie si zvukových oznámení. Funkcia hovoru bude spočiatku iba pre používateľov systému Android, najneskôr na jeseň má prísť aj pre iPhony.

Procesoru Snapdragon Wear 3100 sekunduje 1 GB RAM, vnútorná pamäť sa oproti predchádzajúcej generácii zdvojnásobila na 8 GB. Okrem senzorov na meranie srdcového tepu tu nájdeme GPS, NFC, výškomer, akcelometer, snímač okolitého svetla a Bluetooth.

ZDROJ | Fossil

Fossil Gen 5 budú mať predinštalovanú aplikáciu na monitorovanie srdca Cardiogram, Spotify, bezpečnostnú appku Noonlight a Nike Run Club.

Pozrite siFossil Sport – minimalistické smart hodinky za rozumnú cenu

Cena týchto zaujímavých hodiniek začína na 295 dolároch, pre európsky trh nebola zatiaľ určená.

ZdrojFossil

Komentáre k článku