Formula E – elektrický prírastok do sveta Formule s rýchlosťou 280 km/h

ZDROJ | Formula

Elektro-pohon už zasiahol aj svet Formule a pri príležitosti ženevského autosalónu bola predstavená exkluzívna novinka Formula E s kompletným redizajnom a úctyhodným výkonom.

https://www.youtube.com/watch?v=EW0aCIux9Po

Formula E je každoročné podujatie pretekov elektrických športiakov. Tento rok sa zároveň chystá pokračovanie vozidla Formula E.

Oficiálny názov novej Formule je Formula E Gen2, čiže sa jedná o 2. generáciu vozidla. Novinka dostala vyšší výkon a to z 200 kW na 250 kW, čo je okolo 335 koní.

ZDROJ | Formula

Pozrite siAudi e-tron FE04 – elektrická Formula s rýchlosťou 225 km/h!

Zvýšenie výkonu znamená aj väčšiu rýchlosť, ktorá by sa mala pohybovať okolo 280 kilometrov za hodinu, čo je až o 50 km/h viac než nedávno predstavená Formula Audi e-tron FE04, o ktorej sme písali minuloročnú jeseň.

Zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu prebehne iba za 2,7 sekundy. Čo sa týka dizajnu, inšpiráciou vraj bol koncept McLaren MP4-X. Výhodou je, že nové vozidlo Formuly E by malo zvládnuť celý závod na jedno nabitie.

ZDROJ | Formula

Pozrite siJaguar I-PACE – priama konkurencia pre Tesla Model X

Doteraz vraj podobné elektrické vozidlá zvládli len približne polovicu závodu, čo bolo okolo 45-60 minút. O dlhší dojazd sa postaral McLaren, ktorý zdvojnásobil kapacitu.

Sme zvedaví, ako si nová Formula E poradí na pretekoch elektrických Formúl. Nové vozidlo tak bude rýchlejšie, krajšie a hlavne ukáže devízy elektrického pohonu.

ZDROJ | Formula

Čo sa týka ostatných špecifikácií, Formula E váži 900 kilogramov, z ktorých približne 385 kilogramov tvorí elektrobatéria. O pneumatiky sa postaral Michelin s modelom Bespoke 18″ MICHELIN Pilot Sport.

V akcii by sme novú Formulu mali vidieť už túto zimu, kedy sa budú konať preteky. Netreba tiež zabúdať, že ani ostatné firmy nespia a pripravujú svoje kúsky.

ZDROJ | Formula

Okrem už predstavených športiakov od Audi, BMW, Renaultu či Citroënu DS, ďalšie automobilky ako Mercedes-Benz, Porsche a Nissan chystajú tiež svoje modely. Čo na túto zaujímavú a dizajnovo krásnu novinku poviete?

ZdrojFormula

Komentáre k článku