Formula 1 – oficiálny sprievodca šampionátom do smartfónu

Minulú nedeľu odštartovala nová sezóna Formuly 1, ktorá bude v podobe 21 Veľkých cien trvať až do 1. decembra. Ak patríte medzi fanúšikov tohto šampionátu, v smartfóne by vám nemala chýbať oficiálna aplikácia Formula 1.

Sledovanie živého prenosu z pretekov F1 je samozrejme ideálnym scenárom pre každého fanúšika. Ak si však nepriplácate za športové programy, alebo v čase vysielania nebudete mať prístup ku kanálom, ktoré majú práva na vysielanie šampionátu v našom regióne, v dianí môžete zostať aj vďaka aplikácií Formula 1.

https://youtu.be/uE836Ss-87c

Na úvod treba povedať, že v App Store a Google Play Store môžete nájsť aplikácie Formula 1 a F1 TV, pričom v oboch prípadoch ide o oficiálne aplikácie šampionátu. Druhá menovaná aplikácia je v zahraničí primárne určená na sledovanie živých prenosov. Na našom území sú však jej funkcie obmedzené na sledovanie záznamov, historických dokumentov a podrobnejších údajov z pretekov. Tieto funkcie navyše iba za mesačný poplatok.

Aj aplikácia Formula 1 je postavená na báze mesačných, resp. ročných poplatkov, ktoré sú pod názvom F1 TV Access zdieľané s aplikáciou F1 TV. Za väčšinu funkcií v aplikácii si však platiť nemusíte, ak samozrejme nechcete šampionát sledovať do posledného detailu.

Hlavná obrazovka aplikácie obsahuje textové novinky v anglickom jazyku, ktoré sú väčšinou obohatené o zaujímavé grafy, videá, fotografie, ale aj vedomostné kvízy. Sekcia Video samozrejme združuje všetok video-obsah, pričom väčšinou ide o zostrih najlepších momentov z posledných pretekov, no taktiež aj o zábery zo zákulisia jednotlivých tímov.

V sekcii Racing nájdete kalendár všetkých pretekov, pričom po ich rozkliknutí uvidíte odpočet do začiatku, ako aj presný rozpis tréningov a kvalifikácie. Sekcia Standings vám prezradí aktuálny bodový rebríček pretekárov a konštruktérov, ako aj výsledky doterajších pretekov.

Ak by ste si za F1 TV Access zaplatili 2,99 € mesačne, resp. 26,99 € ročne, v aplikácii by ste mohli sledovať živé dáta a telemetriu z pretekov, najlepšie nahrávky z tímových rádií, živú mapu a dokonca aj históriu použitých pneumatík.

Formula 186%

Veľkosť:
304.5 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Fanúšikovia šampionátu Formula 1 nájdu v rovnomennej oficiálnej aplikácií informácie o aktuálnom dianí, ako aj výsledky z pretekov, zostrihy najlepších momentov a dokonca aj vedomostné kvízy.

Komentáre k článku