FORE – prvé riešenie pre iPhone bez 3,5 mm jacka

ZDROJ | Kickstarter

7. septembra spoločnosť Apple predstavila dve novinky. Nešlo o vylepšenú verziu s prívlastkom „s“, ale hneď o nový model, iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Prekvapivo sme sa ale nedočkali 3,5 mm portu, a tak sa na kalifornské jablko hneď zniesla vlna kritiky.

fore
ZDROJ | Kickstarter

Bolo však len otázkou času, kedy výrobcovia tretích strán prídu s riešením, ktoré by aspoň sčasti umožňovalo počúvať hudbu a nabíjať smartfón zároveň. FORE na seba nenechalo dlho čakať.

Pozrite siApple iPhone 7 Plus má v útrobách niekoľko prekvapení

Ako to už býva, na Kickstarteri sa objavilo príslušenstvo, ktoré poslúži ako „rozdvojka“. Tá sa logicky vsunie do Lightning konektora a používateľovi ponúkne možnosť používať 3,5 mm jack, ako aj Lightning konektor.

Pozrite siSkončí 3,5 mm audio port ako disketa alebo CD? Áno!

Projektu zostáva na vyzbieranie cieľovej sumy 50 000 kanadských dolárov ešte 26 dní. Zatiaľ však vyzbieraná suma nepresiahla hranicu ani 2 000, a tak nie je isté, či sa z nápadu stane aj reálny produkt pre trh.

fore-2
ZDROJ | Kickstarter

Riešenie nie je prevratné ani esteticky pekné. Ak sa ale neviete zaobísť bez samostatného portu pre slúchadlá, FORE je jedna z alternatív.

Ak sa stanovená suma dovŕši, prvé dodávky by mali prísť v januári a maloobchodná cena bude nemalých 45 kanadských dolárov, čo je v prepočte približne 30 €.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku