Ford vyrobil psiu búdu s aktívnym potláčaním hluku

ZDROJ | Ford

Automobilke Ford nie sú cudzie ani iné, ako automobilové technológie a projekty. Jej najnovším počinom je psia búda s aktívnym potláčaním hluku a automatickými dverami.

https://youtu.be/3Kc9xzuWP5Q

Každý majiteľ domáceho miláčika si už zrejme zažil krušné chvíle, ktoré spôsobil hlučný ohňostroj alebo silná búrka. Ich citlivý sluch dostane o chvíľu zabrať aj pri silvestrovských ohňostrojoch a zrejme z tohto dôvodu Ford pár dní pred oslavami nového roka predstavil psiu búdu, v ktorej možno psi jedného dňa prečkajú Silvester v úplnom tichu.

ZDROJ | Ford

Ford vzal technológiu aktívneho potláčania hluku zo svojich modelov Edge a Fusion a osadil ju do búdy s futuristickým dizajnom. V stenách búdy sú umiestnené mikrofóny, ktoré snímajú zvuk z okolia a reproduktory, ktoré do interiéru búdy vysielajú protichodné zvukové vlny. Vzduch do búdy prúdi cez zvukotesnú ventiláciu a maximálne ticho a pohodlie dopĺňajú automatické dvere a nohy, ktoré tlmia vibrácie.

ZDROJ | Ford

Hoci búda vo videu pôsobí ako hotový produkt, v skutočnosti ide len o koncept, ktorý Ford (aspoň zatiaľ) neplánuje predávať. Ak by sa niekedy tento koncept premenil na hotový produkt, určite by si našiel svojich kupcov aj napriek vyššej cene.

ZdrojFord

Komentáre k článku