Ford umožní nevidiacim vychutnať si výhľad z okna auta

Výhľad z okna auta by si mal vedieť užiť každý, aj nevidiaci ľudia. Takto opísal Ford prototyp zaujímavého zariadenia, ktoré pomocou kamery, vibrácií a hlasovej odozvy pomôže nevidiacim a slabozrakým vidieť okolitú scenériu.

https://youtu.be/CDfqPMmNmmk

Feel The View je zariadenie vyvinuté talianskym tímom Fordu a GTB Roma v spolupráci so start-upom Aedo, ktoré sa špecializuje na zariadenia pre zrakovo postihnutých ľudí. Toto zariadenie po pripevnení na okno auta a stlačení tlačidla vytvorí monochromatickú snímku. Každý odtieň sivej farby má vlastnú intenzitu vibrácie, vďaka ktorým môžu nevidiaci cítiť reliéf krajiny.

Pozrite siFord SmartLink – gadget, ktorý staršiemu autu pridá smart funkcie

Zariadenie ponúka 255 rôznych stupňov vibrácie, no to by samo o sebe na vytvorenie predstavy nestačilo. Nechýba preto hlasová asistentka, ktorá používateľovi popíše to, čo kamera zachytila.

Ford zatiaľ neprezradil, či plánuje zariadenie Feel The View aj predávať, no potenciálnych zákazníkov by mu mohol vziať Microsoft. Ten totiž už dlhšiu dobu vyvíja aplikáciu Seeing AI, ktorá využíva umelú inteligenciu na rozpoznávanie textov, produktov, ľudí a scenérií.

ZdrojFord

Komentáre k článku