Ford SmartLink – gadget, ktorý staršiemu autu pridá smart funkcie

V januári automobilka Ford predstavila testovací gadget, ktorý by mohol pridávať smart pripojiteľnosť do starších áut. Tento týždeň Ford vydal oficiálne zariadenie SmartLink, ktoré pridá tieto funkcie do modelov Ford z roku 2010 do 2017.

https://www.youtube.com/watch?v=pawtBD86mBM

Špeciálny miniatúrny gadget SmartLink sa pripojí k diagnostickému portu OBD-II a bude fungovať ako 4G Wi-Fi hotspot a zároveň umožní ovládať cez smartfón kľúčové funkcie auta. Výhodou je, že niektoré funkcie môžete ovládať na diaľku cez telefón.

Cez aplikáciu FordPass na smartfóne si budete môcť pozrieť aj aktuálnu polohu auta, takže gadget SmartLink bude vhodný aj pre zamestnávateľov, ktorí budú chcieť kontrolovať trasy svojich áut.

Nechýba sledovanie lokality či výstražných signálov. Gadget bude ideálnym riešením pre vodičov starších Fordov, ktorí si chcú auto trochu vynoviť.

Pozrite siNový infotainment Fordu dostane Waze a alkohol kalkulačku od Sygicu

Tieto služby samozrejme nebudú zadarmo. Za inštaláciu samotného gadgeta zaplatíte určitú čiastku plus platíte 17 dolárov mesačne počas dvojročného kontraktu. Je to v podstate ako kúpa internetu u operátora.

V tejto cene budete mať zahrnutý 4G LTE internet od Verizonu a ako bonus zákazníci dostanú 1 GB alebo 30 dní internetu ako testovací trial zdarma. Zariadenie by malo byť dostupné v USA a to už v najbližších týždňoch.

Od budúceho roku Ford zároveň plánuje do všetkých svojich nových modelov implementovať službu smart pripojiteľnosti.

ZDROJ | Ford

Pozrite siNavigácia Sygic predstavuje funkciu Driving Assistant pre vozidlá Ford

Služba si určite nájde svojich zákazníkov, no platiť 17 dolárov mesačne za to, aby bol v aute internet možno niekomu príde drahé.

Za dva roky táto suma predstavuje 408 dolárov. Na druhej strane internet v aute môže slúžiť na počúvanie internetových rádií ako Spotify či Deezer alebo využitie online GPS navigácie.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdrojautoblog

Komentáre k článku