Ford predstavil koncept doručovania potravín dronmi

Ford koncept doručovania dronmi

Ford nepredstavil na MWC 2017 nové auto či vlastný smartfón, ale koncept doručovania nielen potravín dronmi uloženými vo futuristickom autonómnom vane.

Keďže ide o koncept, známa automobilka predstavila svoju myšlienku prostredníctvom populárnej virtuálnej reality zobrazujúcej situáciu moderného človeka z budúcnosti, ktorému chýbajú ingrediencie na prípravu obľúbenej večere.

Samozrejmosťou je prítomnosť inteligentných zariadení, medzi ktoré patrí predovšetkým chladnička prepojená so systémom zobrazujúcim recept večere. Vďaka prepojeniu tak môže možno aj vaše budúce ja zistiť, že nemá potrebné suroviny na prípravu jedla.

Pozrite siNový Ford Mustang – pravé americké „muscle car“

https://youtu.be/fEnVQWs8Bt0

V tomto momente prichádza na rad práve koncept automobilky Ford, ktorý zobrazuje futuristický van pomenovaný Autodelivery. Ten dokáže uskladniť potrebné balíčky a doručiť ich zákazníkom žijúcim aj na 30. poschodí výškovej budovy prostredníctvom dronu.

Za konceptom stoja šanghajskí dizajnéri Fordu Euishik Bang, James Kuo a Chelsia Lau, ktorí veria, že ich projekt sa dostane do praxe v najbližšej budúcnosti.

Pozrite siNový Sync 3 od Fordu je doslova skokom vpred!

koncept doručovania dronmi
ZDROJ | Ford

Zaujímavý nápad by mal redukovať chaos na cestách veľkomiest a zároveň podporiť zníženie znečistenia ovzdušia, ktoré práve v Číne má najvyššie hodnoty

Automobilka Ford na základe miliardovej investície do pittsburgskej spoločnosti Argo AI vyvíjajúcej autonómnu technológiu plánuje uvedenie konceptu Autodelivery do praxe najneskôr v roku 2021.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku