Ford postavil pre políciu prvé hybridné vozidlo

Americký Ford už desiatky rokov stavia policajné automobily pre tamojšie zložky. Najnovšie sa v New Yorku a Los Angeles ukázal s novým a zároveň prvým policajným autom s hybridným pohonom. Hoci u dubajskej polície by sme nejaké hybridy našli, Ford Police Responder Hybrid Sedan je prvým špeciálnym policajným autom s elektromotorom.

ZDROJ | Ford

Ford chcel okrem iného ukázať, ako sa mu darí s vývojom hybridov a elektromobilov. Veď do nich vraj investoval 4,5 miliardy dolárov a do 5 rokov chce automobilka predstaviť 13 nových vozidiel s hybridným alebo plne elektrickým pohonom. Toto má byť druhé vozidlo z trinástky.

https://www.youtube.com/watch?v=3YUPzVgQy40

Ford Police Responder Hybrid Sedan je postavené na modeli Ford Fusion. Automobilka ho vytvorila aj pre zlepšenie palivovej ekonomiky.

Keďže ide o hybrid, očakáva sa, že bude mať nižšiu spotrebu. Žiaľ, len 1,4 kWh batéria až toľko paliva neušetrí. Ford odhaduje, že jedno vozidlo ročne ušetrí takmer 4 000 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=22WgYmyGWsY

Šetrenie paliva má na starosti batéria, ktorá nepoháňa len hybridný systém, ale počas státia aj všetku elektroniku v aute, takže klasický benzínový motor môže byť vypnutý. Ak ešte ostatne šťava v batérii, elektromotor dokáže vozidlo poháňať do rýchlosti 60 mph (cca 96,5 km/h).

ZDROJ | Ford

Novinka je vybavená 2-litrovým benzínovým motorom, ktorému sekunduje elektromotor. Vďaka tejto kombinácii je policajné auto schopné vyštartovať z 0 na 96,5 km/h (60 mph) za 5,8 sekundy.

ZDROJ | Ford

Hoci výrobca neuvádza žiadne bližšie špecifikácie, spotreba sa má udržať na úrovni 38 mpg čo je zhruba 6,2 l/100 km. Súčasné policajné autá v USA majú vraj 3,7l V6 motor, ktorého spotreba sa šplhá až na 13 litrov na 100 km.

Polícia v Los Angeles (LAPD) si do roku 2020 objednala 300 takýchto vozidiel. Policajné oddelenia v štátoch dostanú prvé hybridy ale až v lete roku 2018.

ZDROJ | Ford

ZdrojFord

Komentáre k článku