Ford Max Motor Dreams – kolíska, ktorá imituje jazdu autom

Španielska pobočka Fordu vymyslela unikátnu pomôcku pre všetkých rodičov sveta. Kolísku, ktorá imituje jazdu autom. Ford Max Motor Dreams je síce iba konceptom, no možno sa raz stane súčasťou príslušenstva pre rodinné vozidlá Fordu.

ZDROJ | Ford

Určite to totiž poznáte aj vy – dieťa vám doma nie a nie zaspať, no akonáhle ho vložíte do škrupinky alebo autosedačky, po pár minútach zaspí ako v bavlnke. Dôvodom je aj fakt, že jemné vibrácie a zvuk monotónny zvuk motora jednoducho dieťa uspia.

Ford sa preto rozhodol túto „unikátnosť“ pretaviť do produktu bežného života. Vymyslel Ford Max Motor Dreams.

https://www.youtube.com/watch?v=4F-QxDNFZjE

Ide o ručne vyrobenú kolísku z dreva a kovu, ktorá však vo vnútri ukrýva niekoľko technologických vychytávok. Prvou a najzásadnejšou je reproduktor v spodnej časti, ktorý vydáva zvuky podobné jazde autom.

Vnútorná postieľka tiež nie je obyčajná, ale dokáže sa jemne nakláňať do strán či vibrovať, ako pri reálnom jazdení.

Navyše Ford do ochrannej sieťky implantoval LED pásy, ktoré zas majú evokovať pouličné osvetlenie.

ZDROJ | Ford

Čerešničkou na torte je možnosť nahrania jazdy autom cez mobilnú aplikáciu a jej následné použitie v Ford Max Motor Dreams. Dieťa tak môže v kolíske zažívať presne rovnaké nakláňanie, ako pri vašej bežnej ceste.

ZDROJ | Ford

Ford Max Motor Dreams má len jednu nevýhodu (možno aj dve) – ide iba o koncept, ktorý sa Ford zatiaľ nechystá vyrábať. Druhým nedostatkom by mohla byť cena za takúto smart hi-tech kolísku.

ZDROJ | Ford

ZdrojFord

Komentáre k článku