Ford Focus ST – športový hatchback, ktorý sľubuje zážitok z jazdy

Vždy sa mi páčil dizajn áut Ford Focus, najmä štýlová predná maska. Výnimkou nie je ani čerstvá novinka, športový hatchback Ford Focus ST.

https://www.youtube.com/watch?v=EqGiTaUWrto&feature=youtu.be

Pod kapotou novinky nájdeme 2,3-litrový motor EcoBoost s výkonom 280 koní a krútiacim momentom 420 Nm. K dispozícii bude aj 2,0-litrový motor EcoBlue s výkonom 190 koní a krútiacim momentom 400 Nm.

ZDROJ | Ford

Pozrite siFord Focus je dospelejší a inteligentnejší

Novinkou je elektronický samosvorný diferenciál pre pohon predných kolies, ktorý má zlepšovať trakciu a stabilitu. Tento diferenciál ponúka Ford po prvýkrát v rámci štandardnej výbavy. Na výber by mala byť 6-stupňová manuálna prevodovka alebo 7-stupňová automatická prevodovka.

Vodič bude mať tiež možnosť vybrať si režim jazdy a upraviť jednotlivé funkcie vrátane elektronického posilňovača riadenia či bŕzd. Čo sa týka zrýchlenia, Ford Focus ST zvládne z 0 na 100 kilometrov za hodinu za menej ako 6 sekúnd.

Vo Forde Focus ST nebudú chýbať asistenčné technológie známe z predchádzajúcich modelov ako napríklad adaptívny tempomat vrátane systému rozpoznávania dopravných značiek a jazdných pruhov, systém adaptívneho predného osvetlenia Ford, aktívny parkovací asistent vrátane ovládania plynového a brzdového pedálu, projekčný displej Ford či asistent riadenia pri vyhýbavom manévri.

ZDROJ | Ford

Pozrite siTEST Ford Focus 1.0 EcoBoost SCTi SPORT X – trojhrnček v svalnatom kabáte

Autu nebudú chýbať ani funkcie ovládania hlasom. Cez tzv. Ford SYNC 3 bude možné ovládať audiosystém, navigačný systém, klimatizáciu či pripojené smartfóny. Nechýba kompatibilita s Apple CarPlay, Android Auto či zabudovaný modem FordPass Connect, ktorý auto premení na pojazdnú Wi-Fi sieť.

Ak vás novinka z dielne Ford zaujala, dostupná bude už toto leto v päťdverovej verzii a tiež vo verzii kombi. Cenová ponuka zatiaľ zverejnená nebola. Očakáva sa, že cena za toto vozidlo sa bude pohybovať na úrovni okolo 25 000 – 30 000 eur.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku