Ford Bronco ako elektromobil realitou vďaka Zero Labs

ZDROJ | Zero Labs

Legenda Ford Bronco sa z času na čas objaví v novej úprave od nadšencov. Vynovený vagón niekdy zaujme viac, inokedy menej. Zero Labs zaujali. Predstavili totiž elektrickú verziu.

Pri pohľade na Ford Bronco z dieľne spoločnosti s adresou v južnej Kalifornii vám padne do oka absencia predného grilu. V podstate usvedčujúci dôkaz, že Zero Labs premenili legendu na elektromobil. Avšak, ide o jedinú brutálnu zmenu, čím si konštrukčno-dizajnérska dieľna viac ako uctila pôvodný model.

ZDROJ | Zero Labs

Zero Labs sľúbili viacero klasických automobilov v elektrickom prevedení, no Bronco je prvý model, ktorý pôjde reálne do výroby.

https://vimeo.com/330220560

Pri pohľade na detaily, ktorých je naozaj dosť, si všimnete zmeny, no nie tak zásadné, aby mohol niekto namietať, že toto nie je Bronco. Dizajnéri dokonca zapracovali pôvodné logo Fordu a samotného modelu.

https://vimeo.com/330220774

Kalifornčania vychádzajú z pôvodného podvozku, na ktorom spravili len nevyhnutné zmeny. Pod kapotou sa miesto pôvodného benzínového motoru nachádza 70 kWh lítium-iónová batéria, ktorá poháňa elektromotor od BorgWarner. Motor má mať silu 369 konských síl a sľúbený dojazd by mal byť okolo 300 kilometrov.

https://vimeo.com/330219101

EV SUV ponúka pohon ako dvoch, tak všetkých štyroch kolies. Zapracované sú predné aj zadné diferenciály Currie, dvojrýchlostný prevod Atlas a päťstupňová manuálna prevodovka, čo je ojedinelé riešenie v prípade elektromobilov. Odpruženie od spoločnosti Fox sa má postarať o plnohodnotný off road zážitok, ktorému dopomôžu šesťpiestové brzdy Brembo. Tie sú umiestnené na prednej náprave.

Interiér je prepracovaný do posledného detailu a ponúka kombináciu moderného a klasického. Zero Labs kombinujú prvky z uhlíkových vlákien s bambusovými panelmi, kožou a inými prírodnými materiálmi.

Cena? Tú zatiaľ Zero Labs nezverejnili. Nový Ford Bronco si však už môžete záväzne rezervovať, bez rezervačné poplatku. Nadšenci sľubujú prvú várku v počte 150 kusov, no konkrétny dátum, tak ako cenu, nezverejnili.

Zdrojzerolabs.com,autoblog.com

Komentáre k článku