Flyability’s Elios – dron, ktorý sa nebojí nárazov

ZDROJ | Flyability

Boom dronov sa rozmáha veľmi úspešne, čomu nasvedčujú aj nové a nové modely, či dokonca celé firmy, ktoré vznikli len za účelom ich produkcie. Málokedy sa ale objaví taký, ktorý dokáže zaujať. Flyability’s Elios sa snaží našu predstavu o využití dronov pozmeniť.

Flyability's Elios3
ZDROJ | Flyability

Spoločnosť Fliability vznikla za účelom uľahčenia práce ľuďom. Od komerčných firiem, akými sú napríklad Parrot či Xiaomi sa tak bude líši hneď v niekoľkých veciach.

Elios sa podľa vyjadrenia výrobcu má stať prvým dronom, ktorému nebude vadiť kolízia. Zaistiť to má klietka vyrobená z uhlíka, ktorá obkolesuje celý produkt. Vďaka nej bude Elios schopný nielen lietať, ale aj gúľať.

Flyability's Elios5
ZDROJ | Flyability

Vďaka ďalšej výbave, ktorá zahŕňa aj Full HD kameru, termálnu kameru či vstavané LED osvetlenie by malo ísť o plnohodnotného pomocníka, ktorý bude určený na získavanie dát z miest, ktoré nie sú dostupné pre človeka a znížiť tak riziko zranenia.

Flyability's Elios4
ZDROJ | Flyability

Všetky dáta sú prenášané naživo do tabletu či smartfónu. Taktiež sa ukladajú na SD karte, z ktorej je potom možné získané informácie exportovať.

Celá výroba bola podporená i firmou DJI, ktorá je vedúcim výrobcom dronov určených pre sťažené podmienky.

Proces trval viac, ako 5 rokov, pričom vyhotovených bolo 7 prototypov. Tie boli dokopy vyslané na 50 úloh.

Flyability's Elios
ZDROJ | Flyability

Zamrzieť môže batéria, ktorá je problémom, akým trpia všetky lietajúce kamery. V prípade Eliosa je to mizivých 10 minút. Spoločnosť však problém rieši ihneď vymeniteľnou batériou, ktorá má predĺžiť chod o ďalších 10 minút.

Pozrite siAirobotics Optimus – prvý dron, ktorý lieta a nabíja sa úplne sám

Cena je dostupná na vyžiadanie, no spočiatku sa hovorilo o cenovke neuveriteľných 25 000 amerických dolárov. V tej už má byť tréning či ochranný obal.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=193&v=s96Q2GXgoeE

 

 

 

ZdrojFlyability

Komentáre k článku