Flash Bike – dostupný e-bike s množstvom funkcií

Na stránkach Indiegogo sa minulý rok objavil projekt e-biku s názvom Flash Bike. Zožal obrovský úspech a vypredal sa za niekoľko minút. V čom je teda výnimočný?

https://youtu.be/sgxLD_Nd4Tk

Prieskum trhu, ktorý vykonala spoločnosť Navigant Research hovorí o tom, že predaje elektrických bicyklov vzrastú zo 15,7 miliardy USD v roku 2016 na 24,3 miliardy dolárov v roku 2025. Je preto logické, že mnoho výrobcov sa chce na postupne rastúcom trende zviesť. Flash Bike ale patrí medzi tie dostupnejšie alternatívy, zatiaľ čo ponúkne mnoho.

ZDROJ | FlashBike

E-bike zaujme na prvý pohľad. Namiesto nevkusnej batérie, ktorá je vo väčšine prípadov na očiach sa tu akumulátor zmestil priamo do rámu. Má kapacitu 500 wattov, čo má postačovať na dojazd približne 80 kilometrov. Doba dobíjania je 4 hodiny Maximálna rýchlosť je 45 km/h, čo je ešte stále norma, do ktorej nemusí mať „šofér“ vodičský preukaz. Dostupné sú aj štyri úrovne elektrického motora, ktoré môžu pomáhať len trochu alebo úplne. Nájdeme tu aj svetlo pre nočné cesty, ktoré má svietiť až do vzdialenosti 130 metrov.

Pozrite siCake Kalk – dizajnový elektro dirtbike na vybláznenie

ZDROJ | FlashBike

Ďalšou zaujímavosťou je displej, ktorý vie okrem užitočných informácií ako dojazd či aktuálna rýchlosť zobraziť aj jednoduchú navigáciu.

ZDROJ | FlashBike

Flash Bike sám o sebe nemá žiaden zabudovaný zámok, má však niekoľko technológií, ktoré potenciálneho zlodeja rýchlo odradia. Bicykel totiž vie poslať upozornenie do smartfónu majiteľa a počas aktu krádeže sa rozsvieti. Nechýba ani zvukový alarm s hlasitosťou 85 decibelov. E-bike v neposlednom rade disponuje aj GPS, pomocou ktorého ho dokáže vlastník jednoducho nájsť.

ZDROJ | FlashBike

Dôvod, prečo je Flash Bike taký úspešný je jeho cena. Na stránkach Indiegogo sa začal predávať za štartovaciu sumu 1 000 dolárov, teraz sa dá predobjednať za raz toľko. Prvé kusy sa zákazníkom začali už posielať, ak vás bicykel oslovil, dostať by ste ho mali už v apríli tohto roka.

ZdrojFlash Bike

Komentáre k článku