Fisker má veľké plány, chce 3 ďalšie elektromobily a vstúpiť do série Extreme E

ZDROJ | Fisker

Americký Fisker len nedávno oznámil svoj nový elektromobil Ocean a už sa necháva počuť, že do 5 rokov chce mať 3 ďalšie elektromobily. Na trhu, a to Ocean ešte nemá ani výrobnú linku. Medzi novinkami sa ale objavila aj správa o vstupe Fisker do série Extreme E.

ZDROJ | Fisker

Kým Fisker Ocean príde na trh až o dva roky, americký výrobca má veľké plány. Do roku 2025 chce mať na trhu celkovo 4 elektromobily. O aké konkrétne modely pôjde zatiaľ nie je známe, no známe je to, že výrobca by pre svoje vozidlá rád využíval MEB platformu od VW.

Fisker sa v tlačovej správe vyjadril, že jeden z pripravovaných elektromobilov bude superšportový sedan založený na koncepte EMotion. Ďalším elektromobilom má byť športový crossover a chýbať nebude ani v Amerike obľúbený pick-up.

Pozrite siFisker EMotion – najkrajší elektrický sedan v plnej paráde

ZDROJ | Fisker

Podľa Fiskeru si model Ocean predobjednalo zatiaľ viac ako 7 000 záujemcov. Oproti takej Tesle je to zanedbateľné číslo, no vzhľadom na neslávnu históriu vozidiel Fisker (vtedy iná spoločnosť) ide o celkom slušné číslo. Ďalších viac ako 30 000 ľudí o vozidlo prejavilo záujem, no tí zatiaľ nezložili zálohu pre predobjednávku.

ZDROJ | Fisker

Inou novinkou z dielne Fiskeru má byť unikátny off-road elektromobil určený pre automobilovú sériu Extreme E, špeciálne vytvorenú pre preteky ekologických off-road vozidiel. Séria začína až budúci rok a preteky sa majú uskutočniť na ľade a snehu, v púšti, v dažďovom pralese či na morskom pobreží.

Elektrické vozidlo pre súťaž Extreme E má byť postavené na modeli Ocean, resp. Ocean Force-E.

ZdrojFisker,Fisker

Komentáre k článku