Netatmo má domáci zvonček s kamerou pre Apple HomeKit

Platforma Apple HomeKit sa pomaly rozrastá, aj keď nemá takú podporu, ako Google Home. Netatmo je známa značka, ktorá ponúka produkty podporujúce práve túto službu.

Francúzska spoločnosť Netatmo vznikla v roku 2011 a už o dva roky neskôr získala ich kamera, meteorologická stanica a termostat ocenenie CES Innovations Design and Engineering Awards.

Teraz prichádza s novinkou Smart Video Doorbell, podľa firmy prvým zvončekom s podporou HomeKit. Zvonček má vstavanú kameru, takže používateľ si môže pozrieť kto stojí pred dverami prostredníctvom aplikácie Home alebo Siri na svojom smartfóne.

https://youtu.be/XX6BsktdL3A

Pomocou tohto inteligentného zvončeka môže používateľ komunikovať s návštevníkom, aj keď on sám nie je doma. Vďaka detekcii osôb je v reálnom čase používateľ informovaný, ak sa niekto pohybuje okolo jeho dverí. Pomocou vstavaného reproduktora a mikrofónu môže odplašiť nežiadúcich hostí.

ZDROJ | Netatmo

Pozrite siNetatmo Smart Thermostat – tento termostat vás bude baviť!

Smart Video Doorbell sa tiež môže integrovať s inými zariadeniami v smart domácnosti, napríklad zapnúť vonkajšie osvetlenie, keď niekoho uvidí pri vchodových dverách.

ZDROJ | Netatmo

Zvonček ukladá videozáznamy na microSD kartu, môže ich odosielať na Dropbox, či do FTP servera. Kamera na zvončeku má rozlíšenie Full HD (1080 pixelov) s vysokým dynamickým rozsahom so 160 stupňovým uhlom obrazového pokrytia. Nočné videnie zabezpečuje infračervená technológia.

Smart Video Doorbell je plne odolné voči všetkým poveternostným podmienkam (dážď, sneh, vlhko), ako aj prachu a nečistotám vďaka technológii HZO. Nainštaluje sa jednoducho, pripája s k domácej Wi-Fi.

Zariadenie je navrhnuté tak, aby nahradilo pôvodné zvonkové tlačidlo. Inštalácia preto musí obsahovať drôtové vedenie a zvonček. Smart Doorbell teda používa existujúce drôty s elektrickým napätím, ktorým sa napája a zároveň nimi oznamuje zazvonenie vyvolané stlačením tlačidla. Vďaka Wi-Fi zároveň bezdrôtovo odosiela informácie na smart zariadenia.

Netatmo Doorbell sa začne predávať až v druhej polovici roka 2019. Cena nebola zatiaľ zverejnená, zdá sa však, že ide o šikovné a praktické zariadenie, ktoré by si mohli majitelia ekosystému Apple rýchlo obľúbiť.

ZDROJ | Netatmo

ZdrojNetamo

Komentáre k článku