Firma Libratone ukázala inteligentné reproduktory Zipp 2 a Zipp Mini 2

ZDROJ | Libratone

Na IFA 2018 v Berlíne ukázala spoločnosť Libratone najnovšie modely inteligentných reproduktorov Zipp 2 a Zipp Mini 2 s podporou hlasového asistenta Amazon Alexa.

Firma Libratone nie je neznáma ani u nás a to vďaka reproduktorom, ale aj slúchadlám. Táto firma tiež vyrába bezdrôtové slúchadlá špeciálne pre Google Pixel druhej generácie. Digitálne reproduktory tejto značky už dlhodobo poskytujú plnohodnotný 360-stupňový zvuk.

ZDROJ | Libratone

Reproduktor Libratone Zipp sa po prvý raz objavil koncom roka 2012 a už vtedy zaujal svojim štýlovým vzhľadom, výborným zvukovým podaním s presnými detailami a podporou AirPlay. Včera spoločnosť v Berlíne predstavila jeho nasledovníka, Libratone Zipp 2 a Zipp Mini 2.

Pozrite siLibratone TRACK+ – štuple s nastaviteľným odhlučnením

V novej generácii reproduktorov pribudla funkcia podpory pre hlasové ovládanie pomocou Amazon Alexa. Používateľ tak bude môcť hlasovými povelmi ovládať nielen prehrávanie hudby, získavať informácie napríklad o počasí, či športových výsledkoch, ale aj ovládať inteligentné domáce zariadenia, ktoré Alexu podporujú. Vďaka aplikáciám z AppStore a Google Play môže používateľ pohodlne ovládať svoje zariadenie z kresla, alebo pohovky.

ZDROJ | Libratone

Libratone Zipp 2 je vysoký 26,1 cm, široký 12,2 cm, hmotnosť má 1,5 kg a frekvenčný rozsah od 50 Hz do 20 kHz. V zariadení je až 6 mikrofónov, ktoré umožňujú hlasovú interakciu s používateľmi.

Libratone Zipp Mini 2 je vysoký 22,4 cm, široký 10 cm, s hmotnosťou 1,1 kg. Frekvenčný rozsah je rovnaký ako pri Zipp 2, 50 Hz až 20 kHz. Hlasové povely tu snímajú 3 mikrofóny.

ZDROJ | Libratone

Reproduktory Zipp 2 a Zipp Mini 2, rovnako ako ich predchodcovia, podporujú 360-stupňový zvuk FullRoom. Bezdrôtové zdieľanie dát a hudby umožňujú technológie Bluetooth (4.1 apt-X) a Wi-Fi (2,4 GHz a 5 GHz, IEEE 802.11 b/g/n/ac).

Spomínaná podpora Air Play 2 od spoločnosti Apple umožňuje používateľom pripojiť až desať kompatibilných reproduktorov, ktoré môžu byť rozmiestnené vo všetkých miestnostiach. Obe novinky ponúknu až 12 hodín aktívneho používania.

ZDROJ | Libratone

Libratone Zipp 2 a Zipp Mini 2 sa budú predávať v štyroch farbách – sivej, čiernej, červenej (cranberry red) a zelenej (pine green). Zipp 2 bude stáť 279 libier, Zipp Mini 2 výjde zákazníka na 229 libier. Na pulty predajní a do e-shopov prídu v októbri 2018.

ZdrojLibratone

Komentáre k článku