Autopožičovňa Hertz chce využívať rozpoznávanie tváre

Biometrické údaje v podobe rozpoznávania tváre či odtlačku prstov sú samozrejmosťou na dnešných smartfónoch. Firma Hertz chce túto technológiu využiť aj pre urýchlenie prenajímania áut.

Hertz je jeden z najväčších poskytovateľov prenájmu áut v USA. Ich služby najčastejšie ľudia využívajú na letiskách. Táto firma v spolupráci so spoločnosťou Clear oznámila spustenie služby Hertz Fast Lane, ktorá umožní využiť biometrické snímače na urýchlenie prenájmu auta. Efektivita služby má stúpnuť až o 75 % a celkový čas potrebný na prenájom auta má zaberať menej ako 30 sekúnd.

ZDROJ | Hertz

Pozrite siMajitelia vozidiel od GM môžu dať svoje autá do prenájmu cez novú platformu

Funguje to veľmi jednoducho. Vyberiete si auto, prejdete k akejkoľvek závore, kde vás zosníma kamera alebo kde priložíte svoj prst na snímanie odtlačku. Tá porovná vašu tvár s údajmi na vašom vodičskom preukaze a pustí vás na cestu. Znamená to, že váš vodičský preukaz nemusíte ani vyťahovať v prípade, že ste v službe zaregistrovaný.

Služba by mala byť dostupná pri viac ako 40 letiskách a miestach po celých USA. Služba Hertz Fast Lane by sa mala v roku 2019 objaviť aj pri letiskách Los Angeles International Airport (LAX) či John F. Kennedy International Airport (JFK).

Biometrické údaje sa budú využívať čoraz častejšie na zjednodušenie našich životov. Zároveň, ak je technológia dobre rozvinutá, takáto forma autentifikácie je tá najbezpečnejšia.

ZDROJ | Hertz

Pozrite siTopReality – Kúpa, prenájom a predaj realít priamo vo vašom iPhone

„Sme nadšení, že môžeme predstaviť službu Hertz Fast Lane Powered by Clear, aby sme mohli dostať zákazníkov Hertzu k východu bez potreby čakania a na cestu oveľa rýchlejšie“, vyjadrila sa CEO Hertz – Kathryn V. Marinello.

Čo na túto zaujímavú službu poviete? Myslím, že by našla uplatnenie aj u nás, kde na to, aby ste si mohli požičať auto, musíte riešiť istú formu byrokracie.

ZdrojMultivu

Komentáre k článku