Firma Elona Muska predstavila plameňomet na zábavu

ZDROJ | The Boring Company

O spoločnosti The Boring Company ste u nás už určite počuli. Je to najmladšia spoločnosť vizionára Elona Muska, ktorý stojí napríklad za Teslou či vesmírnou spoločnosťou SpaceX. Táto „nudná“ spoločnosť, ktorá sa venuje hĺbeniu tunelov predstavila ale čo nikto nečakal.

https://www.instagram.com/p/BeeYW0NA1HU

Hoci Elon Musk pred časom povedal, že sa chystá predstaviť plameňomet, nikto tomu nevenoval veľkú pozornosť. Dnes je to ale oficiálne.

Cez web The Boring Company si totiž môžete predobjednať nezvyčajný plameňomet. Na čo je to dobré?

https://www.instagram.com/p/BeeUSFwgLrM

Ťažko povedať, no na stránke produktu sa o ňom píše ako o „Zaručenom oživení každej párty“ či „Svetovo najbezpečnejšom plameňomete“. Samotný Elon Musk na Instagrame s videom plameňometu píše: „Skvelé na opekanie orechov.“

V inom poste Elon Musk zas píše: „Nerobte to. Taktiež chcem vyjasniť, že plameňomet je strašný nápad. Určite ho nekupujte. Jedine ak máte radi srandu.“

Vtipné sú aj ďalšie popisy ako: „Hasiaci prístroj sa predáva samostatne“, „Pred odoslaním ašpirujúci nadšenci plameňometu dostanú rýmované podmienky na preskúmanie a prijatie“ či dokonca: „Nesmie byť použitý na lakované balíky balíky The Boring Company alebo muničné sklady The Boring Company v dokoch.“

Čo tým chcela spoločnosť povedať je otázne. Možno The Boring company potrebuje čosi zarobiť? Alebo skôr ide o splnenie prísľubu Elona Muska, ktorý sa na Vianoce vyjadril, že ak sa vypredajú šiltovky The Boring Company, tak bude v ponuke plameňomet? Ktovie.

ZDROJ | The Boring Company

Každopádne, samotný produkt nie je sranda či výmysel. The Boring Company ho chce reálne predávať. Stáť má 500 dolárov (bez dane) a vyrobených má byť 20 000 kusov.

Spoločnosť tak utŕži (v prípade vypredania) 10 000 000 dolárov, čo nie je na zahodenie. Výroba takejto „hračky“ nestojí pritom ani polovicu z predajnej sumy.

Osobne si viem takúto hračku predstaviť na grilovačkách (určite ale bez alkoholu v krvi) či pre kuchárov sous-vide na dokončovanie jedál. Pokladači asfaltových plátov si ale nájdu určite dostupnejšiu alternatívu, ako 500-dolárový plameňoment v tvare strelnej zbrane.

ZDROJ | The Boring Company

ZdrojThe Boring Company

Komentáre k článku