Firefox Send vám umožní odosielať veľké súbory bezplatne a bezpečne

ZDROJ | Mozilla

Mozilla spustila novú službu na zdieľanie väčších súborov. Firefox Send vám umožní odosielať súbory až do veľkosti 2,5 GB šifrovaným prenosom úplne bezplatne.

Mozilla vytvorila v rámci svojho experimentálneho programu Firefox Test Pilot niekoľko zaujímavých funkcií a služieb, medzi ktoré patrí aj služba Firefox Send. Tá bola spustená v testovacej prevádzke ešte v auguste 2017 a teraz sa konečne dostala do ostrej prevádzky.

https://youtu.be/eRHpEn2eHJA

Ak ste sa už niekedy pokúšali odoslať mailom väčšie súbory, určite ste narazili na kapacitné limity vašej, alebo prijímateľovej mailovej služby. Riešením pre takéto situácie je Firefox Send, ktorý vám aj bez registrácie a bez toho, aby ste používali prehliadač Firefox, umožní odosielať súbory s maximálnou veľkosťou 1 GB. Po prihlásení s Firefox účtom sa limit posúva na 2,5 GB.

Odosielanie súborov cez túto službu má byť nielen jednoduché, ale aj bezpečné. Firefox Send využíva end-to-end šifrovanie, čo znamená, že zdieľaný obsah môže vidieť iba odosielateľ a prijímateľ. Odosielateľ navyše môže nastaviť počet stiahnutí alebo dní, po ktorých sa má súbor automaticky zo služby vymazať. Samozrejmosťou je tiež ochrana súborov heslom.

Na odosielanie väčších súborov sa dnes bežne využívajú služby Google Drive, Dropbox, OneDrive, alebo dokonca aj Ulož.to. Takéto služby si však vyžadujú registráciu, prípadne si za neobmedzené sťahovanie pýtajú poplatok. Firefox Send je oproti týmto službám jednoduchší na použitie a minimálne v teoretickej rovine by mal byť aj bezpečnejší.

ZdrojMozilla

Komentáre k článku