Filmy a seriály zadarmo? IMDb.com ich má kopec v službe Freedive

IMDb.com (International Movie Database) spustilo novú službu Freedive, v ktorej si môžete pozrieť desiatky seriálov a filmov len tak, cez web. Má to ale niekoľko háčikov, predsa niečo zadarmo nie je nikdy zadarmo. Prvým háčikom je, že služba je dostupná iba v USA (a teritóriách USA). Druhý háčik sú reklamy.

ZDROJ | IMDb

IMDb sa rozhodlo zúžitkovať svoje kontakty a schopnosti a pripravilo službu Freedive, ktorá za nulový mesačný poplatok ponúka používateľom možnosť sledovať desiatky až stovky filmov a seriálov.

Hoci ide o bezplatnú službu, má geografické obmedzenie iba na štáty USA a jej teritóriá. A hoci ide o neplatenú službu, IMDb si dalo veľa práce so zabezpečením proti VPN a tak si seriály a filmy nepozriete ani s VPN.

Vzhľadom na odkaz pri zapnutom VPN je isté, že zázemie pre Freedive poskytol Amazon a jeho VoD služba Prime Video. Bodaj by aj nie, IMDb patrí Amazonu.

ZDROJ | IMDb

To, že filmy a seriály sú bez poplatku má ale aj svoje negatíva. Je to ako s televíziou, tá je tiež bez poplatku (minimálne tie slovenské), ale musíte sa zmieriť s reklamami, ktoré nie je možné preskočiť. Našťastie tých nie je toľko ako v slovenských televíziách.

Ďalšou nevýhodou je, že v databáze nenájdete žiadne najnovšie filmy či seriály. Štúdia spolupracujúce s IMDb uvoľnili do éteru iba staršie tituly. V nich nie je možné vyhľadávať, ale iba listovať podľa žánrov. Taktiež ich nie je možné ukladať na neskoršie pozretie a už vôbec nie sťahovať do zariadenia.

 

Službu IMDb Freedive je možné využívať cez internetový prehliadač v počítači a zariadeniach Fire od Amazonu. Čoskoro by pritom mala pribudnúť aj mobilná aplikácia. Kedy a či vôbec IMDb spustí službu globálne nie je známe.

 

ZdrojIMDb.com

Komentáre k článku