FIDO – jednoduchý a bezpečný smart zámok

Inteligentné uzamykacie systémy na dvere nie sú žiadnou novinkou. Projekt FIDO z crowdfundingovej stránky Indiegogo je na rozdiel od ostatných smart zámkov minimalisticky riešený.

Zámok FIDO má byť jednoduchý na inštaláciu, keďže neobsahuje žiadne káble, ktoré treba zapájať a jeho batéria by mala vydržať až 365 dní. Dvere napájajú klasické tužkové batérie.

Pozrite siBisecu – smart zámok na bicykel s bohatými funkciami

Medzi hlavné funkcie patrí možnosť odomykania až štyrmi spôsobmi a ochrana pred hacknutím vďaka AES 128-bitovému šifrovaniu.

Prvá možnosť odomknutia dverí je cez odtlačok prsta. Odomknutie by malo trvať 0,6 sekundy. Za takýto krátky čas neodomknete dvere ani bežným kľúčom.

Druhý spôsob otvorenia je cez mobilnú aplikáciu FIDO. Tretí spôsob je cez kartu v podobe malého tokenu. Tá sa ideálne hodí pre menšie deti. Posledný spôsob odomykania je cez Bluetooth.

Po zavretí dverí sa zámok automaticky zamkne. V podstate dvere fungujú podobne ako dvere od hotelovej izby, kedy sa po vložení karty a vstúpení do izby dvere automaticky z vonkajšej strany uzamknú.

Samozrejmosťou je tiež bezpečnostný systém, ktorý vás cez aplikáciu upozorní v prípade, že sa niekto bude chcieť dostať násilím do vnútra. Systém tiež spustí zvukový alarm.

Cez aplikáciu FIDO tiež viete odomykať dvere na diaľku, pozerať si záznam o príchodoch a odchodoch a nechýbajú smart upozornenia, ktoré vám na smartfóne vyskočia po každé, keď niekto otvorí dvere. Samozrejme pri každom otvorení budete mať napísané aj meno.

ZDROJ | FIDO

Pozrite siNetatmo Smart Door Lock – univerzálny zámok na akékoľvek dvere

Zámok sa hodí ideálne ako pre majiteľov domu či bytu, tak pre ubytovaných hostí cez AirBnB. Zvýhodnená cena inteligentného zámku FIDO je 182 €. Táto cena je limitovaná, keďže plnohodnotná cena je 327 €. Výhodou je, že pokiaľ vás tento zámok zaujal, nemusíte naň čakať, keďže sa dá kúpiť už teraz.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku