Festival vedeckých filmov bude tento rok venovaný „svetlu“

ZDROJ | CVTI SR

Festival vedeckých filmov po druhý raz privíta nadšencov vedecko-populárnych filmov. Po ich vzhliadnutí si záujemcovia môžu vypočuť festivalové prednášky, zúčastniť sa sprievodných podujatí či pozrieť si interaktívne inštalácie. Keďže je rok 2015 Medzinárodným rokom svetla, hlavnou témou tohto ročníka bude práve svetlo.

Hlavným ťahákom festivalu bude premietanie filmu Lights out!, ktorý bol v roku 2014 nominovaný na Canadian Screen Awards, ako najlepší vedecký dokumentárny snímok. Jeho autorom je kanadský režisér Michael McNamara, ktorý bude hlavným hosťom festivalu. McNamara vedie v kanadskom Toronte spolu s Judy Holm spoločnosť Markham Street Films, z ktorej produkcie pochádza viacero úspešných filmov premietaných na takých festivaloch ako je Hot Docs, TIFF, South by Southwest alebo Sundance Festival.

Foto_1
Premietanie filmu s diskusiou počas Festivalu vedeckých filmov 2014ZDROJ | CVTI SR

Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť aj na iné vedecko-populárne filmy. Medzi premietanými snímkami budú napríklad Lightening reloaded, Live in Hell, Death of the sun či Avatars de Lumiere. Pravidelne aktualizovaný program nájdete na webovej stránke festivalu.

Filmárske talenty – víťazi jednej z kategórií minuloročnej Súťaže amatérskych filmárov, ktorej témou bolo „Veda a technika – minulosť, prítomnosť a budúcnosť”
Filmárske talenty – víťazi jednej z kategórií minuloročnej Súťaže amatérskych filmárov, ktorej témou bolo „Veda a technika – minulosť, prítomnosť a budúcnosť”ZDROJ | CVTI

Festival sa bude konať od 9. do 13. novembra 2015 v Bratislave. Hlavné premietanie sa uskutoční v priestoroch Divadla Malá scéna STU. Novinkou tohto ročníka bude premietanie v UPeCe a KC Dunaj. V KC Dunaj sa môžu návštevníci tešiť aj na zaujímavú prednášku a workshop o laseroch.

Viac informácií o samotnom festivale, filmoch, súťažiach či festivalový program nájdete na webovej stránke www.fvf.cvtisr.sk.

https://youtu.be/r3um2xxh8nQ

Organizátorom Festivalu vedeckých filmov je Centrum vedecko-technických informácií SR, ktoré je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva vedy výskumu a športu SR. Festival sa koná v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2015.

logolišta_web

ZdrojCVTI SR

Komentáre k článku