Ferrari Testarossa J – talianska legenda sa vracia ako elektromobil pre deti

ZDROJ | testarossaj

Je len málo vozidiel na svete, ktoré by sa svojim dizajnom preslávili tak ako kultové Ferrari Testarossa. Najnovšie sa vracia ako elektromobil pre deti.

Testarossa je junior auto s rozmermi iba 3,1 metrov do dĺžky a 1,1 metra do šírky. Veľkostne to vychádza na približne 75 % z rozmerov pôvodného auta. Okrem dieťaťa sa do vozidla zmestí aj dospelý. 

ZDROJ | testarossaj

Pozrite siBugatti bude vyrábať elektromobil s výkonom 10 kW

Ponúkne štyri režimy jazdy: Novice, Comfort, Sport a Race. Ferrari tak bude určené aj pre úplných začiatočníkov, ale aj pre milovníkov športovej jazdy. Maximálna rýchlosť je však iba okolo 60 kilometrov za hodinu a výkon je iba 8-10 kW. 

Po dizajnovej stránke ide o vernú kópiu ikonického modelu z roku 1957. Ten je známy vďaka výhre v niekoľkých legendárnych pretekoch.

ZDROJ | testarossaj

Pozrite siPoskladali sme Lego Speed Champions 76895 Ferrari F8 Tributo

Pokiaľ vás Ferrari Testarossa J zaujalo, potom sa budete musieť zmieriť iba s limitovaným počtom iba 299 kusov, ktoré na trh prinesie firma s príznačným názvom The Little Car Company. Tá sa preslávila už v minulosti zmenšenými ikonickými vozidlami. Príkladom je aj Bugatti Type 35 s podobnými parametrami ako Ferrari. Cena tohto modelu sa pohybovala od 30 000 do 58 500 €. 

Pri Ferrari Testarossa J bude na výber z viacerých konfigurácií a začiatok výroby je naplánovaný na koniec tohto roku. 

ZdrojTestarossa

Komentáre k článku