Fender FXA7 – najdrahšie slúchadlá na trhu?

ZDROJ | Fender

Napriek kvalitnej značke a štýlovému dizajnu vás asi predražené slúchadlá Fender FXA7 nepresvedčia, aby ste si ich kúpili.

Gitaristom a vôbec hudobníkom myslím že netreba firmu Fender predstavovať. Najnovšie však neprišli s novým typom gitary, ale odskočili si k slúchadlám.

Pozrite siNura sú slúchadlá o akých ste doposiaľ len snívali

https://www.youtube.com/watch?v=bXElJ3139Vs

Fender FXA7 samozrejme sľubujú kvalitný audio zážitok s dôrazom na dokonalé basy. Navonok vyzerajú ako kvalitné dizajnové kúsky so zaujímavým tvarom. Na výber máte viacero farebných spracovaní.

Vo vnútri malých slúchadiel nájdete tweetery so špeciálne nadizajnovaným tvarom, aby sedeli s umiestneným ovládačom.

Fender FXA71
ZDROJ | Fender

Špecifický tvar slúchadiel, ktorý by mal sedieť na 95 % tvarov ucha, vraj vznikol ako výsledok skenov tisícok uší. Zároveň by mali byť koncovky pohodlné aj na dlhodobejšie nosenie.

Časti slúchadiel sa podarilo vytvoriť aj vďaka 3D tlači, čím sa Fender chváli. Frekvenčný rozsah slúchadiel je od 6 Hz-24 kHz.

Fender FXA74
ZDROJ | Fender

Na slúchadlách je napojený odnímateľný MMCXi postriebrený kábel, ktorý by mal mať štvorcové koncovky, aby sa nezamotával a nemala by mu vadiť ani vlhkosť.

Fender FXA77
ZDROJ | Fender

Pozrite siSamsung Gear IconX – bezdrôtové slúchadlá, ktoré ešte potrebujú čas

Balenie obsahuje aj „deluxe“ obal, aj keď nám príde ako bežné púzdro na príslušenstvo. V balení nájdete, okrem samotných slúchadiel, adaptér, akustický filter, koncovky na slúchadlá, čistici nástroj na slúchadlá a kábel.

Fender FXA72
ZDROJ | Fender
Fender FXA75
ZDROJ | Fender

A teraz k tomu nepríjemnému a to cene. Fender si za slúchadlá pýta neuveriteľných 499 dolárov, čím zo štuplových slúchadiel robí naozaj drahé kúsky.

Nie sú síce najdrahšie na trhu, no pre bežných konzumentov bude cena pravdepodobne prehnaná.

Tak čo, stojí vám 500 dolárov za tie opisované basy? Neviem síce ako hrajú, no za takú cenu už môžete mať kvalitné mostové slúchadlá, ktoré svojim výkonom a audio zážitkom môžu tieto od Fendra pravdepodobne strčiť do vrecka.

Pozrite siPhilips Nitro slúchadlá vám dajú ochutnať basy

Veríme, že nabudúce príde Fender s cenovo dostupnejšími slúchadlami, aj keď pri cene ich profesionálnych gitár sa možno nedočkáme.

Fender FXA76
ZDROJ | Fender

 

ZdrojFender

Komentáre k článku