Feelreal VR vám neponúkne len audiovizuálny zážitok

„Čo je reálne? Ako definuješ realitu? Ak hovoríš o tom, čo počuješ, čo cítiš nosom alebo v ústach, čoho sa dotýkaš, tak v skutočnosti sú to len elektrické signály interpretované tvojim mozgom.“ Morpheus, „The Matrix“

Feelreal

V súčasnosti sa stávajú najmä pre počítačových hráčov a fanúšikov akčných filmov zážitkom VR okuliare. Práve oni ponúkajú nevšedný zážitok z hrania alebo sledovania filmov. Spoločnosť Feelreal však tvrdí, že VR okuliare, ktoré sú momentálne ponúkané na trhu, ešte stále neponúkajú úplne všetko, čo by mohli – siahajú len po akési svoje hranice obrazu a zvuku.

Práve táto spoločnosť predstavila na Kickstarter.com svoj projekt, v ktorom ide za spomínané hranice dvoch zmyslov. Ich produkty, VR maska a helma, ponúka okrem audiovizuálneho zážitku aj pôžitok, ktorý môžete vnímať prostredníctvom ostatných zmyslov. Zameriava sa najmä na hmatové a čuchové vnemy.

Feelreal

S Feelreal maskou môžete na vlastnej koži cítiť vibrácie, vodnú paru, prúdenie vetra i horúci vzduch. A čo spomínané čuchové vnemy? Vo Feelreal VR zariadeniach je zabudovaných sedem ampuliek, z ktorých sa uvoľňujú vône rôznych druhov.

POZRITE SI: Dnes sa môžu dámy líčiť aj prostredníctvom virtuálnej reality. Ako je to možné?

Feelreal VR zariadenia, ako ste si mohli všimnúť, sú dve. Prvou je maska, Feelreal VR Mask, ktorá je navrhnutá v čiernom a bielom variante.

Feelreal

Druhou je helma, Nirvana VR Helmet. Je možné ju synchronizovať s najnovšími modelmi smartfónov, ktoré taktiež ponúkajú aj oveľa vyššie rozlíšenie obrazu, ako ich predkovia. Nirvana je vybavená 3D zvukovým systémom. Podobne to je aj pri vnímaní ostatných zmyslov. Helma „zapojí“ do diania i celú vašu tvár. Navrhnutá je v čierno-červenom variante.

Feelreal

POZRITE SI: S Oculus Rift VR sa dostanete k Slnku na vzdialenosť niekoľkých metrov

Autori konceptu však nepracovali iba na modeloch masky a helmy. Keďže sa autorský tím skladá i z programátorov, pracovali aj na vlastnej, voľne dostupnej aplikácii The Feelreal SDK. Používateľom umožňuje využívať všetky dostupné funkcie helmy a masky prostredníctvom vášho smartfónu. Jednoducho, bez akýchkoľvek špeciálnych programátorských schopností.

Feelreal

Čo vy na to? Patríte medzi tých, ktorý podobné zariadenia oceňujú a radi by si ich zakúpili? Ak áno, viac o podpore tohto konceptu sa dozviete priamo na Kickstarter.

 

Zdroj a foto: Kickstarter, Feelreal

Komentáre k článku