Facebook zoznamka sa odkladá na neurčito. Dôvodom je ochrana osobných údajov

ZDROJ | Techcrunch

Zoznamka, ktorú Facebook spustil minulý rok v septembri pre amerických používateľov, mala doraziť do Európy v tieto dni. Spustenie prerušila Írska komisia ochrany osobných údajov.

Facebook plánoval na 13. februára 2020 spustiť svoju verziu zoznamovacej služby pre Európskych používateľov. Dátum bol naplánovaný pred deň svätého Valentína, išlo o trochu stereotypnú, no logickú symboliku. Zoznamovacia služba však dostupná nie je. Dôvodom je inšpekcia Írskej komisie ochrany osobných údajov (DPC) v kanceláriách Facebooku v Írsku. Orgán na presadzovanie európskych zákonov o ochrane súkromia totiž vyjadril znepokojnie, že sociálna sieť príslušným orgánom oznámila spustenie novej služby len 10 dní pred ostrým európskym štartom.

ZDROJ | Facebook

Úrad vydal stanovisko, v ktorom sa píše: „3. februára nám neboli dodané žiadne dokumenty popisujúce vplyv služby na ochranu osobných údajov, ktorú chcela spustiť spoločnosť Facebook Ireland Limited, sídliaca v Dubline. Aby sa urýchlilo obstarávanie príslušnej dokumentácie, poverení pracovníci DPC vykonali inšpekciu v kanceláriách Facebook Ireland Limited so sídlom v Dubline 10. februára 2020 a zhromaždili potrebné dokumenty.“

Pozrite siFacebook spustí vlastnú zoznamku Dating, už ju testuje

Odloženie spustenia zoznamovacej služby potvrdil aj hovorca modrej sociálnej siete. Nekonkretizoval však na kedy sa spustenie služby odkladá. V Spojených štátoch Amerických Facebook službou pomáha svojim používateľom hľadať partnerov od septembra minulého roku.

„Služba je pre nás dôležitá a chceme, aby bolo všetko správne pripravené. Preto spustenie služby pre európsky trh zatiaľ odkladáme,“ znie stanovisko Facebooku, v ktorom bolo tiež povedané, že všetky potrebné náležitosti vo veci ochrany osobných údajov sa dajú do poriadku tak, ako to vyžaduje DPC.

Zdrojmashable.com,dataprotection.ie

Komentáre k článku