Facebook začína bojovať s falošným obsahom

Facebook je sociálna sieť, ktorá je medzi nami už niekoľko rokov, no nevyzerá to tak, že je na ústupe. Aj preto sa musí spoločnosť stále snažiť, aby držala krok s dobou. Modrý gigant chce po novom bojovať s falošným obsahom.

facebook-hoax
ZDROJ | Facebook

Poznáte to. Ste na Facebooku, prechádzate svojou časovou osou a zrazu nájdete pútavý článok. Otvoríte ho, no niečo sa vám nezdá. Nakonieč zistíte, že išlo o dezinformáciu.

Pozrite siRok 2016 v Google – hľadali sme hokej, Facebook, ako schudnúť a iPhone 7

Minulý mesiac priniesol zakladateľ a CEO Facebooku, Mark Zuckerberg náhľad na to, aké kroky by rád podnikol za účelom zníženia falošného obsahu. Teraz sa začínajú diať prvé zmeny.

facebook-hoax-2
ZDROJ | Facebook

Odteraz bude pri každom príspevku napravo hore možnosť označiť obsah za hoax. Ak takto učiní dostatočné množstvo ľudí, Facebook posunie link ďalej na overenie.

Pozrite siInstant Games – hrajte sa aj vo Facebook Messengeri

Ak sa link v databáze IFCN (International Fact-Checking Network), v ktorej je momentálne 43 organizácii, osvedčí ako nepravdivý alebo podozrivý, pri takomto príspevku sa bude zobrazovať i výstraha.

Tá bude ľudí informovať o tom, že odkaz, na ktorý sa chystajú kliknúť nemusí byť pravdivý. Aby sa sociálna sieť vyhol obvineniam z cenzúry, tieto príspevky nebude odstraňovať.

facebook-hoax-3
ZDROJ | Facebook

Kalifornská spoločnosť sa bude tiež snažiť obmedziť aktivitu spamerov. Tí vytvárajú falošný obsah, za ktorý zaplatia s cieľom jeho rozšírenia do časovej osi väčšieho publika. Facebook tiež hovorí, že bude naďalej bojovať, aby zlepšil kvalitu svojich služieb.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku