Facebook v Mercedese? Odteraz bez problémov

Mercedes ponúkne vášmu iPhonu doteraz nevídané možnosti a spôsob komunikácie medzi telefónom a automobilom. Ako prvá automobilka vôbec komplexne integrovala smartfón Apple iPhone do informačných a zábavných systémov. Premiéra sa uskutoční už na Ženevskom autosalóne v novej triede A.

Mercedes Drive Kit Plus

„Sociálny Medveď“

Už 82. druhý ročník autosalónu, ktorý sa koná v švajčiarskej Ženeve prinesie mnoho noviniek. Napríklad Mercedes-Benz predstaví nový model A triedy, na ktorý mimochodom „vyhlásil aj poľovačku“. Naviac má česť byť prvým Mercedesom s obsahom výbornej integrácii funkcií iPhonu. Od jesene 2012 bude táto doplnková výbava, pod názvom Drive Kit Plus, dostupná aj pre triedy B, C a E. Telefón stačí jednoducho vybaviť aplikáciou Digital DriveStyle App a pripojiť ho pomocou kábla, ktorý nájdete v priehradke pred spolujazdcom. Následne môžete k funkciám a obsahu smartfónu pristupovať cez ovládač v stredovej lakťovej opierke. Samozrejmosťou je prístup ku kontaktom, správam alebo hudbe. Aplikácia od Mercedesu navyše obsahuje navigáciu Garmin alebo internetové rádio AUPEO.

Mercedes Drive Kit Plus

Čo už ale samozrejmosťou nie je, sú sociálne siete. Neviem, či sa v tomto prípade mám báť, ale v Mercedese si už bezproblémov prezriete svoj profil na Facebooku alebo Twitteri. Tým, čo zabúdajú, alebo strácajú orientáciu iste pomôže iPhone, ktorý automaticky uloží miesto zaparkovania. Navyše, ako čerešnička na torte, pohodlne funguje aj hlasové ovládanie Siri. Šoférom, ktorým nevadí anglický jazyk ušetrí mnoho času a pozornosti na cestách pri ovládaní telefónu a celého systému zároveň.

Mercedes Drive Kit Plus

Foto: Mercedes-Benz

Komentáre k článku