Facebook už tento mesiac predstaví svoju vlastnú kryptomenu

ZDROJ | pixabay.com

Jedna z najväčších spoločností na svete chystá svoju vlastnú kryptomenu. Facebook ju chce využiť na rýchlejšie a efektívnejšie transakcie na svojej sociálnej sieti.

Kódové označenie pre pripravovanú kryptomenu je Libra a oficiálne predstavenie je naplánované na 18. jún. Facebook sa chce pri kryptomene zamerať na zníženie volatility, to znamená, že chce, aby hodnota kryptomeny bola čo najstabilnejšia a neslúžila špekulantom na investície.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siAj vy ťažíte kryptomenu pre vydieračov? Alebo o tom ešte neviete?

Ako budú prebiehať transakcie? Facebook chce využiť kryptomenu vo svojich službách, to znamená, že by sa mala dať poslať cez Messenger či WhatsApp aplikáciu. Je možné, že bude dostupná aj pre Instagram, ktorý tiež patrí pod Facebook. Výhodou budú nulové poplatky, na ktoré klientov lákajú viaceré kryptomeny. K dispozícii by mali byť automaty na premenu bežných peňazí na kryptomeny.

Pravdepodobne sa Facebook kryptomena inšpirovala Bitcoinom, ktorý po celom svete tiež má svoje automaty. Znamená to, že kryptomeny by mohli používať aj tí, ktorí nemajú bankový účet. Na rozdiel od ostatných kryptomien, tá od Facebooku by mala mať stabilnú cenu, ktorá by nemala podliehať fluktuácii.

Keďže kryptomeny sú založené na decentralizovanom systéme blockchain, Facebook chce, aby táto decentralizácia bola dodržaná. Preto spoločnosť chce, aby nad kryptomenou dohliadala nezávislá organizácia.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siČína plánuje zakázať ťaženie kryptomien

Okolo Facebook kryptomeny sa samozrejme vynára množstvo otázok. Najčastejšie ľudí zaujíma, na čo bude slúžiť okrem nakupovania na sociálnej sieti. Niektoré informácie napríklad pracujú s myšlienkou, že Facebook kryptomena môže slúžiť aj na vyplácanie zamestnancov. Keďže ide o tak veľkú spoločnosť, mohlo by to znamenať, že by sa takýmto spôsobom obchádzali bežné finančné transakcie, kontroly či daňové úrady.

Odpovede na všetky otázky sa dozvieme už o pár dní, kedy bude kryptomena oficiálne predstavená. Následné spustenie kryptomeny je pravdepodobne plánované až na budúci rok. Zaujímavé tiež bude sledovať, ako na Facebook kryptomenu zareagujú ostatné virtuálne meny. Podľa všetkého môžeme očakávať ďalší rast.

ZdrojGizmodo

Komentáre k článku