Facebook uviedol, že počas hackerského útoku uniklo 30 miliónov účtov

ZDROJ | Facebook

Facebook vydal prehlásenie k nedávnemu úniku dát, ktorý bol spôsobený hackerským útokom. Miesto zneužitia 50 miliónov účtov, unikli informácie „iba o“ 30 miliónov používateľov.

Iba pred pár týždňami sme informovali o tom, ako skupina hackerov zneužila funkciu Facebooku „Zobraziť ako“ na získanie prístupu k 50 miliónom účtov. Facebook vydal prehlásenie, v ktorom toto číslo upravil na 30 miliónov. Práve toľko prístupov k účtom sa podarilo získať hackerom.

ZDROJ | Facebook

Pozrite si50 miliónov účtov v ohrození – Facebook čelí masívnemu úniku dát

Ukradnutá informácia sa týka kontaktných informácií vrátane mena, mailovej adresy a v niektorých prípadoch aj telefónneho čísla. Pri 15 miliónov účtov sa tiež podarilo získať informáciu o pohlaví, viere, adrese či o posledných vyhľadávaniach.

Facebook o únikoch informoval všetkých 30 miliónov účtov a plánuje cez Help Center ďalšie kroky, ktorými chce pomôcť používateľom. Facebook tiež potvrdil, že únik dát nie je spojený s ostatnými aplikáciami od spoločnost Facebooku ako napríklad Messenger, WhatsApp či Instagram.

Facebook potvrdil, že na prípade spolupracuje aj FBI, no bližšie informácie nechce spoločnosť predstaviť vrátane informácie o tom, kto za útokom stojí.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siFacebook vo Veľkej Británii možno dostane najvyššiu možnú pokutu

Príbeh neúspechu najväčšej sociálnej siete na svete pokračuje. Tentokrát ide o hackerský útok, ktorý spôsobil, že unikli informácie o 30 000 000 účtov. Začiatkom roku išlo o kauzu s analytickou firmou Cambridge Analytica, ktorá spôsobila, že dáta používateľov boli zneužité na prieskumné účely a na úpravu kampane prezidentských kandidátov po celom svete.

Tieto úniky a zneužitia dát spôsobili, že dôveru k najväčšej sociálnej sieti na svete stráca čoraz viac ľudí. Popularita Facebooku klesá a ľudia prechádzajú na iné sociálne siete ako napríklad Instagram. Budúcnosť Facebooku a transformácie tejto sociálnej siete je preto otázna.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku