Facebook umožní skryť príspevky ostatných po dobu 30 dní

Facebook Marketplace

Sociálna sieť si uvedomuje, že nie všetci naši „priatelia“ nás vždy zaujímajú. Možnosť skryť ich príspevky tu je, teraz Facebook prichádza aj s dočasným riešením.

Ak máte Facebook už niekoľko rokov, viete ako to je. Spočiatku ste posielali alebo prijímali žiadosti aj ľudí, s ktorými sa viacmenej nestretávate. Spoločnosť na tento fakt myslela a má hneď tri spôsoby, ako na nich môžete zabudnúť. Odstrániť ich zo svojho zoznamu priateľov, skryť ich príspevky alebo ich jednoducho ignorovať. Sociálna sieť si však myslela, že alternatív, ako si nevšímať všetko, čo vaši známi pridajú je stále málo, preto prichádza so štvrtou možnosťou.

ZDROJ | Facebook

Facebook najnovšie prináša takzvané Pozastavenie príspevkov. To slúži na skrytie všetkých príspevkov vašich priateľov, skupín či iných stránok po dobu 30 dní. Modrá sociálna sieť si totiž myslí, že mnohí ľudia chcú prestať vidieť obsah druhých len na určitý čas. Môže sa tak stať napríklad v prípade, že vás známy pridáva denne na svoj profil 5 fotiek zo svojej letnej dovolenky v Štúrove alebo si čerstvo vzniknutý pár musí každý deň pripomínať (a teda aj všetkým ostatným), ako sa ľúbia.

Pozrite siFacebook spúšťa aplikáciu Messenger Kids, šéfovať jej budú rodičia

Postup pri skrytí príspevkov na určitý čas je jednoduchý. Stačí kliknúť na tri bodky pri profile požívateľa a ponuka na Pozastavenie príspevkov sa zobrazí. Novú funkciu sme si už vyskúšali aj my, a teda dostupná je už aj na Slovensku.

 

V našej republike bude takéto stíšenie príspevkov o trochu zložitejšie, nakoľko patríme do vybraných krajín, ktoré testujú nového Prieskumníka. Najprv tak bude potrebné skryť obsah vybraných priateľov a následne stránok a skupín.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku