Facebook spúšťa aplikáciu Messenger Kids, šéfovať jej budú rodičia

ZDROJ | Facebook

Facebook dnes oznámil vypustenie novej aplikácie Messenger výlučne pre deti. Nazval ju Messenger Kids a má pomôcť rodičom lepšie kontrolovať svoje ratolesti. Akosi nám ale uniká pointa, Facebook totiž oficiálne môžu používať iba deti staršie ako 13 rokov. Aplikácia je zatiaľ dostupná len v USA a pre iOS, časom ale príde do celého sveta.

Facebook sa rozhodol porušiť svoje vlastné pravidlá, ale len pre chatovaciu aplikáciu Messenger. Tú však musia deťom do smartfónu nainštalovať samotní rodičia, ktorí zároveň vytvoria dieťaťu nové konto. Nie však facebookové, ale iba pre Messenger Kids.

ZDROJ | Facebook

Cez to bude môcť dieťa komunikovať iba s tými, ktorých má medzi „priateľmi“. Týchto priateľov pritom musí schváliť rodič cez svoje Facebook konto. Na komunikáciu bude dieťa využívať hlavne videohovory. Samozrejmosťou aplikácie sú rôzne masky, efekty a smajlíci.

ZDROJ | Facebook

Deti môžu posielať aj fotky, videá, GIF animácie (vraj iba detské) a samozrejme aj textové správy (ak už vedia písať a čítať). Bežní používatelia dostanú tieto správy do svojej klasickej appky Messenger, ako by s nimi komunikoval bežný používateľ.

ZDROJ | Facebook

Toto je to pozitívne, pretože dieťa, ktoré Facebook vidí všade navôkol, ho bude môcť využívať na komunikáciu s rodinou, ale aj so spolužiakmi či kamarátmi. Rozdiel oproti bežnej appke Messenger je práve v tom, že „priateľov“ má pod palcom rodič.

Druhým pozitívom je, že dieťa nebude mať Facebook konto, ako dospelý, ale iba aplikáciu Messenger. Nestane sa tak, že bude zverejňovať svoje súkromné informácie ešte skôr, ako mu tento pojem bude niečo hovoriť.

ZDROJ | Facebook
ZDROJ | Facebook

Na druhej strane je Messenger Kids akousi vstupnou bránou do Facebooku pre deti, ktoré keď sa už v extrémne mladom veku naučia využívať na komunikáciu Messenger, resp. Facebook, vo vyššom veku ich od displeja neodlepí už absolútne nikto.

Čo na to hovoríte vy, rodičia? Nainštalovali by ste svojmu prvákovi či druhákovi do jeho prvého telefónu Messenger Kids?

ZDROJ | Facebook

ZdrojFacebook

Komentáre k článku