Facebook pridá možnosť vymazať poslané správy

Posledné týždne spoločnosť Facebook nezažíva najlepšie obdobie. Po prevalení škandálu s analytickou firmou Cambridge Analytica žiadajú milióny používateľov možnosť vymazať svoje dáta z tejto sociálnej siete.

Po tom, čo sa prevalila kauza, že analytická firma Cambridge Analytica využívala dáta z Facebooku na ovplyvňovanie volieb po celom svete, čelí táto spoločnosť kritike zo strán ako bežných používateľov, tak aj šéfov firiem ako napríklad Elona Muska.

Portál TechCrunch najnovšie prišiel so správou, že CEO Facebooku, Mark Zuckerberg, má možnosť vymazať poslané správy cez aplikáciu Messenger. Vraj sa niekoľko správ Zuckerberga z rôznych vláken jednoducho vymazalo. Spoločnosť Facebook tak oznámila, že čoskoro budú mať túto možnosť všetci.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siFacebook o nás zbieral aj históriu volaní a SMS

Pôjde o tzv. funkciu „unsend“ a mala by byť dostupná v najbližších mesiacoch. Ak používate Facebook Messeneger, momentálne máte možnosť použiť Secret Conversation mode, to znamená, že si nastavíte časovač, ktorý umožní po konkrétnom čase vymazať všetky správy. O tomto však budú oboznámení všetci účastníci konverzácie.

Hovorca Facebooku pre portál The Verge povedal, že funkcia vymazania poslaných správ bola už niekoľkokrát zvažovaná, no až teraz bude dostupná.

Hovorca tiež dodal, že spoločnosť to mala urobiť už skôr a že sa za to ospravedlňuje. Pokým sa táto funkcia nesprístupní, viac správ od vedúcich predstaviteľov nebude mazaných.

Pozrite siAko zistiť, čo všetko o vás vie Facebook?

Aplikácia WhatsApp napríklad pridala funkciu „unsend“ už minulý rok. Uvidíme, kedy táto funkcia konečne na Facebook Messenger pribudne. Dovtedy môžete vyskúšať našich 5 tipov, ako zabrániť úniku dát na Facebooku, prípadne môžete využiť doplnok pre prehliadač Mozilla Firefox.

Ak sa chcete o kauze s Facebookom dočítať viac, siahnite po našom minulom článku, kde sa venujeme tomu, ako o nás Facebook zbieral informácie.

ZdrojThe Verge,Tech Crunch

Komentáre k článku