Facebook prepojí Messenger, Instagram a WhatsApp

ZDROJ | Facebook

Facebook sa na svojej vývojárskej konferencii F8 z veľkej časti venoval svojej četovacej platforme Messenger, ktorá prejde v najbližších mesiacoch a rokoch výraznou premenou.

Hlavnou témou tohtoročnej vývojárskej konferencie F8 sa stalo súkromie. Facebook bol v posledných rokoch čoraz intenzívnejšie kritizovaný za porušovanie súkromia používateľov až do takej miery, že sa kvôli tomu začalo hovoriť o odchode Marka Zuckerberga z čela spoločnosti. K tomu aspoň zatiaľ nedôjde, Facebook sa totiž mení aj bez jeho rezignácie.

ZDROJ | Facebook

Pravdepodobne najdôležitejšou novinkou v novom Messengeri bude predvolené end-to-end šifrovanie. Všetky čety tak budú chránené proti čítaniu treťou stranou podobne, ako je to dnes v prípade četov v aplikáciách WhatsApp, Viber, Telegram alebo Signal.

Pozrite siFacebook zmapoval všetky obydlia v Afrike pomocou umelej inteligencie

Napriek predvolenému šifrovaniu budú používatelia aplikácií Messenger, Instagram a WhatsApp vzájomne komunikovať bez ohľadu na to, ktorú aplikáciu práve používajú. Facebook túto novinku prirovnal k telefonovaniu, pri ktorom taktiež nemusíte vedieť, ktorého operátora využíva druhá osoba, s ktorou chcete telefonovať.

ZDROJ | Facebook

Pod kapotou okrem toho dôjde k odľahčeniu aplikácie, ktorá by vďaka tomu mala zaberať menej než 30 MB pamäte v zariadení a zapínať by sa mala do 2 sekúnd. Pre porovnanie, Messenger pre iOS má v súčasnosti 236,8 MB. Ešte nedávno to bolo viac než 300 MB.

Pozrite siAndroid dostane notifikačné bubliny podobné četovým hlavičkám z Messengeru

Aj na povrchu dôjde k niekoľkým zmenám, počínajúc novou sekciou pre zdieľanie príbehov, fotografií a videí s blízkymi priateľmi a rodinou. V aplikácii okrem toho bude možné spustiť video-party, kde budú môcť priatelia spoločne sledovať videá popri četovaní alebo video-hovore.

Messenger sa v podobe aplikácie taktiež konečne dostane na Windows a macOS. Facebook už v minulosti vydal univerzálnu aplikáciu pre Windows 10, no táto verzia sa nikdy nevyrovnala aplikáciám pre iOS a Android. To by sa malo s vydaním novej desktopovej aplikácie zmeniť. Medzi mobilnou a desktopovou verziou by nemali byť žiadne rozdiely.

ZDROJ | Facebook

Poslednou hlavnou novinkou v Messengeri bude rezervačný systém pre firmy. Používatelia si budú môcť priamo v čete zarezervovať termín, ktorý sa automaticky zapíše do firemného kalendára. Bez interakcie s reálnymi zamestnancami bude tieto termíny taktiež možné preložiť alebo zrušiť.

ZDROJ | Facebook

Facebook zatiaľ bližšie nešpecifikoval, kedy tieto jednotlivé novinky sprístupní. Viaceré z nich by sme však mohli vidieť už v najbližších mesiacoch, keď spoločnosť dokončí ich interné testovanie.

F8 2019 Day 1 Keynote

Hear from Mark and other Facebook leaders about the latest technology from our family of apps and the future we're building together.

Uverejnil používateľ Facebook for Developers Utorok 30. apríla 2019

 

ZdrojFacebook

Komentáre k článku