Facebook premenuje Instagram a Whatsapp, aby bol jasný majiteľ

ZDROJ | WhatsApp

S informáciou, že Facebook bude premenovávať svoje dávnejšie kúpené služby Instagram a WhatsApp, prišiel portál The Information. Neskôr túto správu potvrdil aj samotný Facebook. Aj napriek premenovaniu služby nebudú mať nové názvy, iba k nim Facebook doplní krátky dodatok.

ZDROJ | gizmodo.com

Tak, ako sa u nás premenovávala Železničná spoločnosť Slovensko (po novom Železničná spoločnosť Slovensko, národný dopravca), tak sa premenujú aj služby Instagram a WhatsApp, za ktoré Facebook pred rokmi zaplatil miliardy dolárov. Spomínate si na tie neuveriteľné sumy – za WhatsApp Facebook zaplatil až 19 miliárd dolárov, za Instagram dal „iba” 1 miliardu.

Pozrite siFacebook kupuje WhatsApp za neuveriteľných 19 miliárd dolárov!

Po dlhých rokoch sa tak služby premenujú, aby bolo jasné, kto je vlastníkom, resp. kto za nimi stojí. Podľa The Information mal Zuckerberg problém s tým, že Instagram a WhatsApp síce rastú, ale nik za tým nevidí práve Facebook. Na druhej strane je pozitívne, že Instagram a WhatsApp prakticky nijako netrpeli škandálmi Facebooku.

ZDROJ | 9to5google

Portál podľa informácií priamo z Facebooku sú zamestnanci z premenovania prekvapení a zmätení, keďže služby mali fungovať samostatne. Hovorkyňa Facebooku, Bertie Thomson, pre The Information uviedla: „Chceme byť jasnejší o produktoch a službách, ktoré sú súčasťou Facebooku.”

Pozrite siFacebook aj Instagram nás špehujú, tvrdí Edward Snowden

Instagram ponesie názov Instagram from Facebook, WhatsApp sa premenuje taktiež na WhatsApp from Facebook. Dodatok znamená jednoduché: „od Facebooku”.

Nové označenie má byť viditeľné pri prihlasovaní do aplikácií, ale aj napríklad v obchodoch s aplikáciami. From Facebook nebude nutne úplne všade, tak ako to je to v prípade v úvode spomínanej ŽSSK.

ZDROJ | Facebook

ZdrojThe Information

Komentáre k článku