Facebook predstavil Messenger Rooms, konkurenciu pre Zoom aj Google Meets

ZDROJ | Facebook

Facebook využíva aktuálny dopyt po riešeniach pre online komunikáciu a po platforme Facebook Gaming vypúšťa do sveta novú službu Messenger Rooms, v ktorej sa bude môcť v rámci jedného videohovoru čoskoro stretnúť až 50 účastníkov.

Už na začiatku celosvetovej pandémie pocítila spoločnosť Facebook zvýšený nápor na svoje servery z dôvodu enormného nárastu počtu hovorov a videohovorov v službách Messenger a WhatsApp. V súčasnosti spoločnosť v týchto službách zaznamená viac ako 700 miliónov hovorov denne.

Po prvotnom šoku z preťaženia serverov chce teraz Facebook využiť zvýšený záujem o podobné aplikácie a služby na presadenie novinky Messenger Rooms. Nová služba vám zo začiatku umožní pozvať do jedného hovoru osem účastníkov cez Facebook, Messenger alebo aj pomocou linku. Do hovoru sa budú môcť pripojiť aj ľudia, ktorí nemajú účet na tejto sociálnej sieti.

ZDROJ | Facebook

Služba Messenger Rooms bude pri spôsobe fungovania verná svojmu názvu. Na rozdiel od hlasových hovorov a videohovorov, ktoré začínajú volaním konkrétnych osôb, bude nová služba imitovať virtuálne miestnosti, do ktorých môže pozvaná osoba kedykoľvek vstúpiť a kedykoľvek z nej odísť. Používatelia môžu svoje virtuálne miestnosti zdieľať v News Feede, skupine alebo udalostiach bez toho, aby museli do miestnosti pozývať konkrétnych ľudí.

ZDROJ | Facebook

Čoskoro sa možnosť tvorby takýchto miestností rozšíri aj do Direct správ v aplikácii Instagram, WhatsApp a Portal. Facebook samozrejme nezabudol ani na zábavné funkcie, ako napríklad AR masky, 360-stupňové pozadia a filtre.

Pozrite siAko presunúť vašu firmu do online priestoru pomocou Microsoft Teams?

Pre použitie Messenger Rooms nebude potrebná inštalácia žiadnej dodatočnej aplikácie a fungovať bude aj cez internetový prehliadač. Facebook neponúkol konkrétny dátum jej spustenia, no v niektorých krajinách ju začne sprístupňovať už tento týždeň a v najbližších týždňoch by mala byť dostupná vo väčšine sveta.

Po spustení bude Messenger Rooms podporovať miestnosti pre maximálne ôsmych účastníkov, no v najbližších týždňoch plánuje spoločnosť tento limit zvýšiť až na 50 účastníkov. Rovnakým tempom plánuje Facebook do služby pridávať ďalšie nové funkcie, vďaka ktorým by sa mala časom vyrovnať platforme Zoom.

ZDROJ | Facebook

Facebook okrem toho oznámil, že čoskoro umožní používateľom aplikácie WhatsApp pozvať do jedného videhovoru až osem účastníkov. Z aplikácie Instagram prenáša do aplikácie Facebook funkciu Live With, ktorá používateľom umožňuje pozvať do živého vysielania ďalšieho priateľa.

Spoločnosť tiež začala s rozširovaním dostupnosti aplikácie Messenger Kids do ďalších 70 krajín, Slovensko však medzi ne nepatrí.

ZDROJ | Facebook

Streameri, umelci, tréneri a ďalší, ktorí aktuálne z dôvodu domácej karantény presunuli svoje aktivity do živých vysielaní na Facebooku, budú môcť čoskoro tieto živé vysielania spoplatniť. Spoločnosť však zatiaľ nekonkretizovala, kedy a v ktorých krajinách bude táto možnosť dostupná.

Pozrite siElektrické kolobežky na prenájom spúšťa v Bratislave už aj Bolt

Používatelia sociálnej siete Instagram sa na druhej strane konečne dočkali možnosti sledovania a komentovania živých vysielaní aj cez web. Tvorcovia živých vysielaní zas ocenia možnosť okamžitého uloženia streamu do služby IGTV, kde bude záznam dostupný aj po vypršaní 24-hodinového limitu pre uloženie streamu v príbehoch.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku