Facebook predstavil kladivo na Clubhouse, do aplikácie pridáva zvukové novinky

ZDROJ | Facebook

Facebook predstavil nové sociálne funkcie založené na hlasovej komunikácii. Na jednej strane bude vo svojich aplikáciách po novom podporovať už aj počúvanie podcastov, na druhej sa zas púšťa do hlasových miestností podobných sociálnej sieti Clubhouse. Pridá sa tak k sociálnym sietiam Twitter či Reddit.

Sociálna sieť Clubhouse prekvapila doterajších gigantov v tejto internetovej sfére nepripravených. V čase pandemickej izolácie uspela vďaka možnosti jednoduchého zapojenia sa do hlasových panelových diskusií, k čomu sa pridal pocit exkluzivity postavenej na pozvánkach a fakt, že v jej virtuálnych miestnostiach môžete pokojne stretnúť aj celebrity a známe osobnosti.

Konkurencia samozrejme nemôže zostať spať na vavrínoch a tak sa po funkciách Spaces a Talk od sociálnych sietí Twitter a Reddit do tohto nového segmentu virtuálnej sociálnej interakcie púšťa už aj Facebook.

Pozrite siĎalší veľký dátový únik, tentokrát zo sociálnej siete Clubhouse

Spoločnosť oznámila zámer spustiť testovanie Živých zvukových miestností, ktoré chce sprístupniť všetkým používateľom v aplikácii Facebook ešte pred začiatkom leta. Novinku Facebook najprv otestuje v skupinách a neskôr ju sprístupní aj známym osobnostiam, odborníkom a komunitám ich fanúšikov.

Tvorcov hlasového obsahu bude možné podporiť jednorazovými finančnými darmi, Facebook ale počíta aj s možnosťou tvorby virtuálnych miestností so spoplatneným vstupom. Zatiaľ je otázne, či táto funkcia bude dostupná aj na Slovensku.

Okrem virtuálnych diskusných miestností Facebook do svojich aplikácií pridá aj tzv. Soundbites, teda akési zvukové jednohubky. Pôjde o krátke zvukové nahrávky, ktoré bude možné použiť na zdieľanie myšlienok, básní a názorov podobne, ako je tomu v prípade klasických textových statusov. Nahrávky bude zjavne možné obohatiť o zvukové efekty alebo pekný vizuál na nástenke.

ZDROJ | Facebook

Facebook napokon oznámil aj podporu prehrávania podcastov priamo v aplikácii Facebook. Pri počúvaní podcastov cez aplikáciu (aj na zamknutej ploche) nebude používateľom chýbať ani možnosť komentovania jednotlivých epizód, čo je vo svete tohto zvukového formátu zaujímavá novinka. Podcasty majú do aplikácie doraziť v priebehu najbližších mesiacov.

ZDROJ | Facebook

ZdrojFacebook

Komentáre k článku