Facebook posty si môžete najnovšie presunúť aj do Google Docs

ZDROJ | Pixabay

Nástroj na presúvanie dát z Facebooku sa rozšíril o nové možnosti, do ktorých najnovšie patrí aj presun postov do Google Docs, Blogger a WordPress platforiem.

Používatelia najväčšej sociálnej siete mali už predtým možnosť presunúť fotky a videá do platforiem ako Dropbox, Google Photos, Backblaze či koofr. Najnovšie je však možné si presunúť aj iné dáta. Nástroj preto dostal nové pomenovanie „Transfer Your Information“.

ZDROJ | CNET.com

Pozrite siPo masívnom úniku Facebooku unikli dáta aj zo siete LinkedIn

Nástroj slúži na zdieľanie príspevkov aj na iných platformách bez nutnosti ich kopírovať či meniť ich formát. V prípade, že si chcete uložiť niektoré z vašich statusov, pomocou nového nástroja je to jednoduchšie.

Facebook na svojej oficiálnej stránke informuje, že nástroj bol vytvorený v súlade s bezpečnosťou a súkromím používateľov. Preto je potrebné pred presunutím dát zadať heslo čím sa zabezpečia dáta.

Možnosť presunu dát nájdete na Facebooku v časti nastavenia a konkrétne pod zložkou „Your Facebook Information“ a “Transfer a Copy of Your Information”.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siFacebook začal v Austrálii blokovať spravodajský obsah

Do budúcna sa plánuje aj rozšírenie tejto služby ktorá by mohla zahŕňať ďalšie platformy. Zaujímavé je, že v tlačovej správe sa spomína, že tento krok by mal pomôcť v dialógu s vládami a regulátormi v rámci debaty o presune dát. Ide tak o reakciu na nedávnu kritiku Facebooku, ktorý obviňujú z porušovania súkromia používateľov. Nedá sa tiež nespomenúť nedávne informácie ohľadne úniku dát z tejto sociálnej siete.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku