Cez Facebook Messenger môžete zdieľať svoju aktuálnu polohu

ZDROJ | Facebook

Facebook a jeho „kecálkový“ program Messenger spúšťajú novú a vcelku praktickú funkciu Live Location, ktorej obdobu nedávno spustil aj Google vo svojich Mapách. Po novom bude cez Messenger zdieľať svoju aktuálnu polohu v reálnom čase, takže vaši priatelia, s ktorými komunikujete budú vedieť, kde vás hľadať.

Pozrite siGoogle Mapy už umožňujú zdieľanie polohy v reálnom čase

Nová služba aplikácie Messenger nie je pritom jediná, naopak, je ich doslova kvantum, no ako jedna z mála ponúka zdieľanie polohy v reálnom čase. Čo to znamená? V praxi asi toľko, že so svojimi priateľmi môžete zdieľať svoju aktuálnu polohu aj keď sa pohybujete.

ZDROJ | Facebook

Napríklad ste dohodnutí ísť do divadla, či na koncert, ale v dave sa neviete nájsť. Vďaka tejto službe sa budete vedieť nájsť bez toho, aby ste vyskakovali ponad dav či mávali rukou alebo dáždnikom. Áno, aj toto je ďalšia služba, ktorá nás prinúti pozerať na displej smartfónu ešte viac, no záleží od používateľa, ako často ju bude využívať.

Samozrejmosťou je možnosť vypnutia zdieľania polohy prakticky kedykoľvek. Funkciu aktivujete pomocou tlačidla + v spodnom riadku a výbere Poloha. Objaví sa až po dnešnom či najbližšom update aplikácie.

ZDROJ | Facebook

Po aktivácii polohy bude funkcia spustená 60 minút, potom sa automaticky deaktivuje. V pravom dolnom rohu mapy by ste zároveň mali videť čas, ktorý ostáva na zdieľanie polohy.

Funkcia Live Location vie zároveň zobraziť i čas, koľko vám to potrvá, kým sa dostanete k vášmu známemu, s ktorým zdieľate polohu. Šikovné. V jednej aplikácii, ktorú majú mnohí aj tak otvorenú neustále, môžete využívať funkciu, na ktorú by ste inak potrebovali ďalšiu aplikáciu.

ZDROJ | Facebook

Služba Live Location pre Facebook Messenger bude dostupná globálne, Facebook ju postupne nasadzuje do všetkých iOS a Android verzií svojej aplikácie.

ZDROJ | Facebook

 

 

ZdrojFacebook

Komentáre k článku