Facebook Marketplace expanduje do Európy

Zaujímavá služba Facebook Marketplace expanduje svoje služby na 17 nových európskych trhov. Žiaľ, na Slovensku dostupná zatiaľ nebude.

Facebook Marketplace ponúka službu kupovať a predávať veci na štýl bazáru, čiže väčšinou z druhej ruky na štýl eBay.

Táto služba bude najnovšie dostupná v týchto krajinách: Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Nórsko, Portugalsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Holandsko.

Facebook Marketplace
ZDROJ | Facebook

Pozrite siFacebook Fundraising – najväčšia sociálna sieť ponúka možnosť zbierať peniaze

Facebook Marketplace je tiež dostupný v USA, Británii a v Austrálii. Žiaľ Slovensko sa v zozname nových krajín nenachádza, čo je určite škoda, pretože Česká republika a Maďarsko bude mať Marketplace dostupný.

Výhodou tohto virtuálneho trhu je, že nemusíte nič platiť a máte k dispozícii obrovskú komunitu predávajúcich aj kupujúcich. Pridávať položky môžete aj cez smartfón.

Facebook Marketplace
ZDROJ | Facebook

Pozrite siFacebook pomôže už aj pri hľadaní Wi-Fi, a to kdekoľvek

V prípade, že nakupujete, môžete si vybrať maximálny rozsah vzdialenosti predávajúcich, aby pre vás nebol problém cestovať za kúpenými vecami. Facebook zdôrazňuje najmä lokálny komunitný predaj a nie cezhraničný. Samotná výmena aj platenie prebieha na základe osobného stretnutia.

Facebook Marketplace uvádza štatistiky – od spustenia pred 10 mesiacmi sa na trhu objavilo viac ako 18 000 000 vecí na predaj a to iba v USA.

Facebook Marketplace
ZDROJ | Facebook

Pozrite siFacebook Marketplace – bazár priamo na sociálnej sieti

Veríme, že sa táto užitočná funkcia dostane aj k nám. Mohla by tak vytvoriť zaujímavú konkurenciu pre lokálny online bazár, ktoré fungujú na Slovensku.

Aký máte názor na túto službu? Využívali by ste ju alebo vám stačia služby, ktoré sú už zaužívané? Mimochodom najpopulárnejší bazár na svete, eBay, funguje vo viac ako 30 krajinách a za posledný štvrťrok platforma zaznamenala viac ako 171 000 000 používateľov, ktorý vykonali aspoň jednu transakciu za toto obdobie.

ZdrojReuters,Facebook

Komentáre k článku