Facebook Marketplace – bazár priamo na sociálnej sieti

ZDROJ | FacebookFacebook Marketplace

Facebook opäť vylepšuje predaj používaných vecí prostredníctvom svojej siete. Po úspešnom minuloročnom zavedení predaja vo vytvorených skupinách sa tentokrát snaží projektom Facebook Marketplace konkurovať známej aplikácií letgo.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie si jednoducho podľa kategórií nájdete čo hľadáte. Veľké obrázky s cenovkami tvoria zaujímavý dizajn, ktorý dokáže zaujať.

Facebook Marketplace
ZDROJ | Facebook

Bez voľby konkrétneho filtra sa vám zobrazia najbližšie ponuky k aktuálne polohe. Zvolením konkrétnej veci Facebook Marketplace ponúka stručný popis autora s informáciou o rýchlosti odpovede na otázky.

Pozrite siFacebook má engine DeepText na rozpoznávanie textu s umelou inteligenciou

Uvedená cena však nemusí byť finálna. Autori nezabudli ani na možnosť vyjednávania jednoduchým kliknutím na „Make Offer“. Potom môžete začať vyjednávanie známe aj z mnohých trhov vo východných krajinách.

Facebook Marketplace
ZDROJ | Facebook

Pridanie nepotrebnej veci je triviálne. Priamo prostredníctvom aplikácie danú vec odfotografujete, zadáte meno ponuky, popis a nakoniec cenu. Nakoniec už iba potvrdiť svoju polohu a vybrať príslušnú kategóriu.

Pozrite si10 vecí, ktoré ste určite nevedeli o Facebooku

Prehľad všetkých vami vytvorených ponúk nájdete v sekcii „Your Items“ v hornom paneli. Ešte nad ním autori umiestnili vyhľadávač a odkaz na populárny Messenger.

Facebook Marketplace
ZDROJ | Facebook

Slovensko však ešte nie je v podporovaných krajinách. Medzi vyvolené krajiny patria Spojené štáty americké, Veľká Británia, Austrália a Nový Zeland.

Pozrite si10 top spoločností, ktoré skončili v rukách Facebooku

V prípade, že žijete alebo ste na návšteve v jednej z týchto krajín, aplikáciu nájdete v App Store a Google Play obchode. Desktopová verzia, ako aj sprístupnenie pre ďalšie krajiny, je naplánovaná v priebehu najbližších mesiacov.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku