Eyecloud Cam – vraj najlepšia smart kamera pre domov

Na Kickstarteri sa objavil ďalší projekt, ktorý zaujal nielen nás. Spoločnosť Eycloud vytvorila svoju prvú smart kameru Cam, ktorá využíva umelú inteligenciu pre čo najlepšie výsledky. Mnohé bežné kamerky do domácnosti na batérie totiž majú maximálne pohybový senzor a samotný snímač. Výsledkom môže byť množstvo falošných alarmov.

https://www.youtube.com/watch?v=VMLg3RmzTOI

Eyecloud Cam chce ísť ale omnoho ďalej. Namiesto bežného hardvéru do kamery implementovala čip Movidius VPU (Vision Processing Unit) od Intelu s umelou inteligenciou a strojovým učením. Vďaka tomu je Cam schopná nielen snímať čo sa deje pred ňou v prípade zaznamenaného pohybu, ale dokáže rozpoznať či ide o človeka alebo zviera.

Ak sa jedná o človeka, vďaka detekcii tváre vie rozpoznať či je členom domácnosti, alebo ide o nechcenú návštevu. V oboch prípadoch vie poslať do appky v smartfóne notifikáciu s možnosťou ďalších akcií.

Všetky dáta z kamery sú pritom kryptované priamo v kamere, takže by sa k nim nemala dostať nepovolaná osoba. K internetu sa pripája cez Wi-Fi 4, teda 802.11 b/g/n. V kamere je citlivý snímač s Full HD (H.264) výstupom pre video. Objektív zachytáva 110° záber.

ZDROJ | Eyecloud

Veľkým plusom je bezdrôtovosť kamery a absencia základňovej stanice. Stačí ju namontovať na potrebné miesto a je to. Nevýhodou zas, že nemá v sebe slot na SIM kartu, takže ak vám vypadne Wi-Fi sieť v domácnosti či kancelárii, kamera je bez internetu. Našťastie aj bez neho dokáže zaznamenávať udalosti.

Eyecloud tvrdí, že batéria vo vnútri vydrží na jedno nabitie až 6 mesiacov. To sa nám nechce veriť, ale ak aj polovicu, je to výborná hodnota. Batéria má mimochodom kapacitu 6 000 mAh. Na nabíjanie Cam využíva už novší USB-C port.

Keďže ľudia majú o kamerku veľký záujem, po prekročení 110 000 vyzbieraných dolárov Eyecloud pridá do kamery 32 GB pamäť, namiesto pôvodných 8 GB.

ZDROJ | Eyecloud

Ďalším pozitívom je cena. Cez Kickstarter chce Eyecloud predávať kameru s cenou od 109 dolárov, resp. od 79 dolárov v prípade väčších balíkov s viacerými kamerami. Bežná cena však bude 119 dolárov. Vzhľadom na výbavu kamery je aj napriek cene bez dane výsledná suma veľmi zaujímavá. Mnohí konkurenti bez toľkých funkcií stoja podstatne viac.

Druhým podstatným pozitívom je termín pre doručenie – november 2018. Mnohé Kickstarter projekty majú termíny na dodanie aj niekoľko dlhých mesiacov, ak nie dokonca aj celý rok.

ZDROJ | Eyecloud

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku