Exynos 980 – Samsung má svoj prvý 5G mobilný procesor

Spustenie 5G siete je už na spadnutie a veľké spoločnosti nezaháľajú. Juhokórejský gigant Samsung predstavil svoj mobilný 5G procesor Exynos 980.

ZDROJ | Samsung

Samsung už minulý rok oznámil 5G modem, takže bolo iba otázkou času, kedy sa objaví procesor, ktorý bude túto novú sieť podporovať.

Mobilný procesor podporuje umelú inteligenciu a má integrovaný 5G modem. Technológie umožnia, aby procesor znížil spotrebu energie a tiež zvýšil efektivitu vnútornej pamäte. Procesor podporuje všetky možné internetové periférie od 2G po 5G siete.

Pozrite siSamsung predstavil 7-nm čipset Exynos 9825 pre nové vlajkové lode

Najnovší procesor od Samsungu umožní spúšťať niekoľko aplikácií súčasne, no nebude mať problém ani s najnovšími graficky-náročnými hrami. Exynos 980 disponuje dvomi Cortex-A77 jadrami a 6 Cortex-A55. S takto nabitým procesorom nebudete mať problém ani s náročnými VR hrami.

Čo sa týka fotoaparátu, Exynos 980 podporuje rozlíšenie až do 108 Mpx a 5 snímačov súčasne. Nechýba podpora pre 4K Ultra HD video pri 120 fps s podporou HDR10+. K distribúcii nových procesorov by malo dôjsť koncom budúceho roku, takže sa ich môžeme dočkať na vlajkových lodiach v roku 2021.

 

ZdrojSamsung

Komentáre k článku