Extrémisti si prídu na svoje, SanDisk má prvú 1 TB microSDXC kartu!

Aj vy patríte k používateľom smartfónov, ktorí majú večne z nejakého zázračného dôvodu plnú pamäť. A to nie len tú internú, ale aj tú na pamäťovej karte. Títo extrémisti si teraz prídu na svoje, Western Digital pod značkou SanDisk predstavil až 1 TB microSDXC kartu.

ZDROJ | SanDisk

Karta bude patriť do rodiny SanDisk Extreme a okrem obrej kapacity ponúkne aj vcelku vysoké prenosové rýchlosti. Na karte sa hrdo nesú nápisy ako U3, UHS-I, A2 či V30. Všetky tieto parametre majú viac menej ten istý význam – rýchlosť.

https://www.youtube.com/watch?v=rjuSfNKEDDw

Tá bude v prípade novej karty slušných 90 MB/s pre zápis a 160 MB/s pre čítanie. To plne stačí aj na nahrávanie 4K Ultra HD videa  s vysokým dátovým tokom či vysokorýchlostnom fotení v plnom rozlíšení. Svoje miesto si ale karta nájde u mobilných hráčov, práve vďaka pomerne vysokej prenosovej rýchlosti.

Čo sa dá uložiť na 1 TB?

A čo všetko na 1 TB kartu zmestíte? Ak ste kedysi sťahovali filmy na CD, tak na ňu zmestíte okolo 1 420 takýchto filmov v biednej kvalite. Ak sa ale bavíme o fotkách z lepšieho fotomobilu (aj tak takúto kartu nebudú low a mid-endy podporovať), tak na ňu uložíte  cca 200 000 fotografií s veľkosťou 4-6 MB. V prípade videa s dátovým tokom okolo 30 Mbit/s, tak na novú kartu uložíte 74 hodín videa.

Nepotešíme vás ale asi cenou. Teda určite nie. Karta SanDisk s kapacitou 1 TB má stáť okolo 450 dolárov, resp. eur, keďže cena v dolároch je bez dane. V predaji ale budú od apríla aj menšie kapacity, a to 512, 400, 256, 128, 64 či dokonca 32 GB. V balení bude aj SD adaptér či USB čítačka.

Podobnú, tiež 1 TB microSDXC kartu predstavil aj Micron. Jeho karta zvláda 95 MB/s pre zápis a 100 MB/s pre čítanie dát. Cena karty by mala byť podobná.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

 

ZdrojSanDisk

Komentáre k článku